Uruchomienie aplikacji, gdy nie ma odpowiedzi na polecenie ping. Powershell

0

Witam, forum śledzę od czasów technikum*to już z 5 lat) i wiele razy mi już pomogło ale teraz jestem bezsilny i nic nie mogę znaleźć :< Do tego stopnia, że postanowiłem otworzyć nowy wątek :)

W firmie mam dwa oddziały, w każdym z nich jest mała sieć LAN składające się z kilku komputerów, telefonów VOIP, drukarek i serwerów. Serwery działają na systemach windows server 2012 r2. Jeden z serwerów pełni rolę hosta dla centralki telefonii internetowej, systemu crm i helpdesku - działają w warstwie aplikacji(dla ułatwienia nazwę go Serwer 1). Serwer( Serwer 2) w drugim oddziale teraz pełni role dysku internetowego, planowo będzie realizować zadania hosta, który awaryjnie podtrzyma nasze systemy gdy Serwer 1 straci dostęp do sieci.

Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałem topologie na jakiej pracuję, teraz przejdę do mojego problemu:
Szukam skryptu, który działa w następujący sposób na Serwerze 2:

1.Ping>>Serwer 1
2.Ping=1 nic nie robi OR Ping=0 i uruchamia aplikację X/Y/Z
3.Po uruchomieniu aplikacji i otrzymaniu odpowiedzi na polecenie ping, Serwer 2 zamyka wcześniej uruchomione aplikację i wraca do sprawdzania połączenia działając w tle.

Podobny skrypt widziałem miesiące temu napisany w PowerShellu i pominąłem. Teraz mam nauczkę, żeby wszystkie ciekawe znaleziska zapisywać, a wspomnianego skryptu nie mogę odkopać :/

Oczywiście jeśli ktoś ma lepszy pomysł co do podejścia do mojego problemu bardzo chętnie wysłucham opinii i wskazówek :)

Za pomoc dobre piwko albo i dwa :) Ewentualnie modlitwa w intencji :)

0

Ale z czym masz tutaj problem? Przecież to chyba skrypt do napisania w kilka minut. Opierając się na kilku innych gotowcach jakby ktoś nie znał w ogóle powershella.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0