uruchamianie skryptów za pomoca putty link

0

Hej,

Do celów automatyzacji procesu, potrzebuje wykonac skrypt, ktory z poziomu Windowsa, polaczy sie z serwerem linuksowymi na tym serwerze wykona pewne akcje.

ograniczeniem jest, że nie moge napisac skryptu na serwerze linuksowym i go odpalac, a musze wykonac pewne weryfikacje i petle. Żadna modyfikacja na serwerze linuksowym nie wchodzi w gre.

Czy da się to jakos sensownie wykonac ? z poziomu putty link ?

0

A czy na tym linuxie stoi sshd i masz dostęp do shella? Bo jeśli masz to możesz się połączyć przez SSH i wykonać co tam sobie chcesz. Generalnie po stronie tego linuxa MUSI chodzić jakaś usługa proxy która będzie przekazywać twoje komendy do wykonania, innej drogi nie ma.

0

no tak, bo przez putty moge sie generalnie polaczyc. Tyle ze samego skryptu umiescic na serwerze linuksowym nie moge ( w sensie zabronione a nie ze nie umiem.. czy nie dziala).
putty link mi pozwala uruchamiac komendy z pliku ale on to robi linia po lini.. czyli zadne petle nie wchodza w gre.. i o to mi chodzi.. Pewne rzeczy musze uruchomic w petli.. dodatkowo dodac ify itd...

0

A próbowałaś? Bo wydaje mi się to dziwne żeby nie dało się uruchamiać komend tak jak w zwykłym shellu.

0

To mało wygodne będzie, ale możesz przecież pisać ify w bashowej linii komend. Nie używałem putty wsadowo, ale powinno to pójść.
A jak nie: babun i TCL+Expect, działa toto jak ta lala

0

no wlasnie, tez o tym doczytalam, zeby uruchamiac to linia po lini i wszystkie ify, loopy, pisac one-line ;D malo to czytelne bedzie i upierdliwe.... ale sporobje

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0