Książka do pythona

0

Siemka. Poszukuję książki do pythona aby nie uczyć się z dokumentacji, ale jednocześnie nie potrzebuję czegoś co tłumaczy czym jest pętla :v Znajdzie się coś godnego polecenia?

0

W dokumentacji jest jeden z najlepszych tutoriali :) Na książkach się nie znam, bo tylko czasami do jakiś e-booków zajrzę, ale z tutoriali to Learn Python The Hard Way (specyficzny sposób nauki), oficjalny tutorial z dokumentacji. Te podstawowe rzeczy o których piszesz fajnie można też ogarnąć na codecademy.com, polecam.

0

No ale właśnie te podstawowe rzeczy są mi do niczego nie potrzebne :p

1

@GazowanySmalec ale to jakie właściwie są? Bo rozumiesz że python jest prosty jak budowa cepa? Tam nie ma żadnych skomplikowanych mechanizmów składniowych na dobrą sprawę...

6

No to jak wiesz już czym jest pętla to zacznij kodzić, np.

#Znajdujesz projekt na GH napisany w języku, który cię interesuje.
#Czytasz README, przeglądasz trochę kod.
#Wchodzisz w zakładke issues (na panelu po prawej stronie).
#Wybierasz sobie któreś.
#Zaczynasz klepać.

0

Ja się uczę z Python.Wprowadzenie. Ale jest też druga część tej książki, tylko nie wiem jak się nazywa ;p

0
Dawidpi napisał(a):

Ja się uczę z Python.Wprowadzenie. Ale jest też druga część tej książki, tylko nie wiem jak się nazywa ;p

Możesz np. sięgnąć po to co przytoczył kolega, ale prawdę mówiąc nie widzę w tym najmniejszego sensu. Szkoda kasy. Tak jak napisał @Shalom, Python jest niewiarygodnie prosty. Wystarczy obejrzeć 8 tutoriali w necie

i zabrać się za implementację swoich przełomowych idei, pomagając sobie dokumentacją https://www.python.org/doc/ i np. Stack Overflow http://stackoverflow.com/questions/tagged/python, czy po prostu Google. Jeżeli chcesz jednak bawić się Pythonem w nauce, to i tak każda z funkcji jest świetnie opisana w necie, np. http://docs.scipy.org/doc/numpy/reference/.

Najważniejsze jest jednak to, by po prostu kodzić. Tak więc nawet wtedy, gdy nie masz pomysłu na to, co można by tutaj zaimplementować, skorzystaj z pomysłu @n0name_l.

2

Myślę, że na początek w zupełności wystarczą zasoby internetowe. Np.

Potem spróbuj napisać jakiś projekt lub weź udział w istniejącym projekcie OS.

0

Podepnę się, której wersji Pythona się uczyc?

0

Podepnę się również, jeśli chcę się skupić na IronPython dla .NET to czy mogę też korzystać z ww. źródeł nauki czy ze względu na dużą różnicę raczej powinienem szukać stricte tutoriali do IP?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0