Panele z nawigacją pliki wsadowe, batch

0

Celem jest wykorzystanie komputerów z Win7 z ekranami dotykowymi jako prezenterów filmu (jako ekspozycja stała). Niestety nie posiadamy żadnego oprogramowania do tego celu, więc koncepcja jest taka, żeby odpalać DVD z menu korzystając z możliwości samych Windows. W przypadku opcji - wpisanie do autostartu batcha do wmplayera z ścieżką do obrazu DVD jest problem istnienia paska nawigacji samego WMPLAYERA - można wyłączyć WMplayera jednym kliknięciem - czy istnieje sposób zablokowania playera w
trybie pełnoekranowym i wyłączenie dostępu do paska nawigacji? Ewentualnie inny player (tani) z możliwością wywoływania go z atrybutami (/fullscreen).

Chodzi przede wszystkim o napisanie batcha który uruchomi wmplayera w full screen (to jest zrobione) teraz jak zablokować możliwość wyłączenia wmplayera za pomocą "X" w prawym górnym rogu, a np. żeby było możliwość wyłączenia go tylko za pomocą klawiatury np. "alt +f4"
Ewentualnie może jakieś inne pomysły.

0

Plikiem batch na pewno będzie cięzko to zrobić. Ja bym skorzystał z prostego programu jaki napisałem w celu sprawdzenia czy da się to zrobić. A dołaczyłem go do tego posta wraz z kompletnym źródłem. Całóśc testowana na nowszym WMPlayerze pod Windows 7 Ultimate 64 bit. I działa dla głownego okna playera z otwartym filmem. Okno musi być o nazwie klasy WMP Skin Host, bo taką ustaliłem, a można to zrobić wieloma programami. Ale oczywiście docelową nazwę można łatwo zmienić edytując jedną stałą. Całośc napisana w Delphi 7 Personal i możłiwa do szybkiego przebudowania zasobów, skompilowania i spakowania UPX'em exeka za pomocą pliku build.bat. Program działa dokładnie tak jak chciałeś, czyli da się zamknąć okno WMPlayera przez Alt+F4, ale przyciskiem "X" w prawym górnym rogu okna już nie. Mój program działa na zasadzie injekcji biblioteki dll ze swoich zasbów w proces exeka programu - konkretnie wmplayer.exe. To jedna ze skutecznych znanych mi metod aby móc "podpiąć" się pod funkcję obsługi komunikatów okna obcego procesu. Kod na pewno nie jest malware, ale ponieważ dzieci neo stosują podobne metody do pisania wszelkiego rodzaju upierdliwego i szkodliwego syfu to gorsze antywirusy mogą wykrywać taki program jako malware, na pewno mój KAV 2010 milczy. Z kodem zrób co chcesz, ale jak gdzieś użyjesz pamiętaj proszę o mnie jako autorze oryginału. A i ten kod musi używać pustego i niewidocznego okna dialogowego wkompilowanego w zasoby, bo inaczej ciężko było by utrzymać działanie programu w tle bawieniem się w wątki i takie tam, natomiast inna funkcja WinAPI CreateWindow nie zadziała do utworzenia nawet widocznego pustego okna w przypadku injektowanej dllki, nie dochodziłem przyczyny, ale podejrzewam, że dzieję się tak ponieważ HInstance wskazuje wtedy na tą z innego procesu do którego injectujemy dllkę i funkcja nie może zostać skutecznie użyta. To tyle na teraz. Idę spać, bo rano trzeba wstać do pracy, a ponownie na forum będę raczej w poniedziałek po południu to wtedy będę mógł się dowiedzieć czy mój sposób zadziałał także u Ciebie. I zaraz pewnie haterzy zarzucą mi pisanie gotowców oraz promowanie metody injekcji dllki, ale napisałem kod dla siebie na szybko aby sprawdzić czy zadziała oraz zastosowałem taką metodę, a nie inną, ponieważ mam ją jako tako opanowaną, a chciałem by była skuteczna. I z moich testów wywnioskowałem, że właśnie jest skuteczna. Teraz wystarczy sobie odpalić WMPlayer z filmem czy czymkolwiek do odtwarzania, a następnie mój programik i gotowe :)

0

Dzieki wielkie, zaraz biore się za testowanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1