Napęd w notebook'u

0

Witam

Mam napęd w notebook'u. Jest to urządzenie combo DVD+CD-RW. Problem w tym, że napęd ma jakieś "humory" i raz czyta jakąs płytę a raz nie. Nie bardzo wiem co mu jest. Być może są jakieś sterowniki czy coś, co poprawi odczytywanie płyt?

Pozdrawiam

0

Nikt nie jest telepatą, żeby zdiagnozowac Twój sprzęt na odległość. Ale moim zdaniem "humory" sugerują, że napęd się sypie. Jeśli oczyszczenie soczewki nie pomoże, sugeruję kontakt z serwisem gwarancyjnym względnie zbieranie na nowy napęd.

0

To też wcale nie prosze o diagnoze tylko pytam się o ew. sterowniki ktore mogłby w tym pomóc. Co do humorów, to płytki CD są czytane wszystkie, natomiast z DVD różnie - zależy od jakości nagrania i stanu płytki. Napęd jest względnie nowy (3 miesiące) i od początku się tak zachowywał. Model Matshita UJDA760 DVD/CDRW (z tego co się dowiedziałem na częściach Panasonica). Windows widzi go jako Matshita UJDA750. Może ktoś ma podobny model (notebook Toshiba Satellite M40-294) i też ma podobny kłopot ?

0

Ja mam TOSHIBE M70-131 i tez naped Matshita(nie pamietam jaki model) ale mam problemy z czytaniem plytek DYSAN (CD-RW)

0

Hmmm, widze że nie jestem sam. Kurde troche lipa, bo nowy napęd 300zł kosztuje (nagrywarka DVD). Będzie trzeba zacisnąć zęby i wytrwać :P Dzięki za pomoc.

0

Mój kumpel ma IBM Think Pad R52 i napęd CD/DVD w nim zamontowany nie odczytuje niektórych typów płyt. Ja mam HP nx9420 i czyta wszystko jak leci :-)
Zwróć uwagę jakie płytki wsadzasz do napędu może po prostu niektórych typów Twój napęd nie umie czytać??

0

Są to BenQ DVD-R. Problem w tym, że jedne z nich czyta, innych nie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1