[Macintosh] Polskie ogonki

0

Jak cos pisze na eMacu to mnie cos trafia :-[ , bo ten telewizorek z klawirka nie daje sie zmusic do wprowadzanie polskich liter :-[ . Zna ktos jakis sposob na rozwiazanie tego big problemu [???]

0

Kolo zegarka masz wybor klawiatury, ustaw polska.
Jesli to nie pomaga, to w Apple(taka ikonka jablka w rogu) w Tablicach Kontrolnych sa ustawienia klawiatury.

0

W tym polu co tam jest do testowania klawiatury sa polskie ogonki, ale jak zwykla M$ nawalil, bo w M$IE nie ma ogonkow ;-( ;-| :-[ (M$ [killer])

0

W tym polu co tam jest do testowania klawiatury sa polskie ogonki, ale jak zwykla M$ nawalil, bo w M$IE nie ma ogonkow ;-( ;-| :-[ (M$ [killer])

Niekoniecznie nawalil, sam program tez musi miec obsluge polskich znakow. Spojrz na klawiature(flage kolo zegarka) bedac w Finderze, a jak wlaczysz proga. Jesli nie obsluguje polskich znakow to sam zmieni ustawienie na angielski (zmieni sie flaga).

0

Pamiętaj też, żeby pisać czcionką, która ma polskie znaki. Najczęściej podczas pracy w edytorze tekstu jak mam ustawione Times New Roman, to potem muszę kasować, bo potrzeba wersji CE - jak kursor się znajdzie przy literce w "języku" angielskim, to się język zmienia właśnie tam w menu. Rada? : Ustawiaj od razu poprawny.

0

w szkole mamy te same problemy:) dobre co?? hehe jak piszesz cos w w wordzie to zaznacz caly tekst, ustaw czcionke i ustaw jezyk na polski programisty, najlepiej gdy włączasz worda to od razu ustaw język. zobacz w preferencjach - ustawienia klawiatury - język. w ogóle mac os ma bardzo duzo błędów. a nawet w wordzie ustawisz jezyk -pl programisty i dalej bedzie sie zmienial.

0

Probowalem zminic ustawienias klawirki na "Programisty", ale zaraz po wduszeniu klawisza na klawirce zmienia sie na 'Polish Modified'; w Wordzie da sie pisac po naszemu, ale po wklejeniu textu do M$IE wszystko sie *** :-[

M$ [killer]
Apple [snajper]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0