S23 Ultra czy 15 Pro?

0

Jak w tytule. Od dawna korzystam z Androida, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy nie warto spróbować czegoś innego... Nie ukrywam, ze ciągnie mnie w stronę S23 Ultra, ale jest to ogromny telefon.

2

15 Pro. Zawsze używałem androida tak samo, i nie widziałem nic ciekawego w Apple i tego zachwytu. Kupiłem 13 jakieś 2lata temu i nie zamierzam zmienić na żadnego androida. Ale to kwestia indywidualna.

0

15pro.

3
Majk M napisał(a):

15 Pro. Zawsze używałem androida tak samo, i nie widziałem nic ciekawego w Apple i tego zachwytu. Kupiłem 13 jakieś 2lata temu i nie zamierzam zmienić na żadnego androida. Ale to kwestia indywidualna.

Masz rację. Orientacja to kwestia indywidualna.

screenshot-20240129172144.png

Jednak mimo wszystko polecam wziąć coś z niższej półki, bo większość ludzi zadowolą możliwości np. Motoroli Edge 30 Neo. A i w komplecie masz szybsze ładowanie niż ten Samsung.

1

Neither

0

Dziś porównałem parametry swojego s20+ (model 5G z 12 GB ramu). Powiem tylko ze jakoś specjalnie wiele nie odstępuje od obecnego s24+. Jak na 4 letni telefon wszystko cacy.

Odpowiadając... Jeśli lubisz androida bierz samsunga, jak masz sporo sprzętu apple, bierz iphona. Wydajnościowo, fotkowo, pamięciowo I "wparciowo" to dla mnie ta sama klasa produktów.

0

Oneplus

0

Mam 23 ultra i jest super. Trzyma na baterii 4-5 dni, ładuje się w 45 minut do 100%. Nie mogę narzekać.

0

@Riddle: do 100%, ale od ilu? 5%?, 15%? 30%?

Tutaj piszą, że S23 Ultra ładuje się 45W ładowarką: https://screenrant.com/galaxy-s23-battery-life-charging-speed/

Motorola Edge 30 Neo ma ładowarkę 68W :]
A nowy taki telefon kupisz już za nie więcej niż 1000zł.

3

Jak używasz androida to kup androida jak używasz iphona kup iphona :p.

Lepsze jest wrogiem dobrego. Ja generalnie od zawsze miałem iphony (od premiery 3g). I pare razy w życiu próbowałem się przestawić na różnej maści flagowce na androidzie i po miesiacu kurwienia zazwyczaj był powrót do iphona. Ale identycznie mają osoby które całe życie siedzą na androidzie i kupią iphona :P.

0

Mam obecnie od prawie roku s23 ultra i od kilku dni też chodzi za mną zmiana na 15 pro.

Generalnie z telefonu jestem mega zadowolony, jedyna rzecz która mnie irytuje to agresywne przetwarzanie fotek robionych w 50/200mpx. Efekt wtedy często mocno odbiega od rzeczywistości ( pewnie na YT można znaleźć sporo przykładów).

Kusi też mniejszy rozmiar bo jednak idąc ulicą to s23u czasem mało pewnie się używa jedną ręką (choć można sobie wygodnie gestem zmniejszyć ekran itp).

iOS kilka miesięcy używałem około 1,5 roku temu i choć wiem, że wiele się w nim nie zmieniło (min. dziwną nawigacja gestami) to ciekaw jestem czy po prostu nie będę miał tym razem wywalone na takie drobne rzeczy.

Z drugiej strony np. brak wielozadaniowości w iOS (w tle nie pobierzesz nawet muzyki w Spotify) vs dokoksowany multitasking na s23u niczym Popek za czasów świetności firmy to coś z czego nie wiem czy chce rezygnowac.

Myślałem czy by nie kupić po kosztach np. IP 12 i spróbowania iOS na nowo zamiast wydawać 6k na coś co rozwalę o ścianę ;)

1

Miałem obydwa i wolałem zdecydowanie S23U, jak i też Androida bo masz:

  1. spójną nawigację w całym systemie
  2. normalną klawiaturę
  3. klonowanie aplikacji
  4. szybkie czyszczenie powiadomień przy odblokowanym ekranie
  5. regulacja poziomu głośności dla 4 kategorii, a nie dla jednej jak na jabłku
  6. słownik t9 w kontaktach
  7. historię rozmów z kontaktem od 'początku', a nie z krótkiego okresu
  8. historię powiadomień
  9. dialer matchujący ci spam czy też firmy
  10. mnogość dodatkowych ustawień. Np. do budzika możesz podłączyć start ulubionej playlisty ze spotify.
  11. dodatkowo, co mi się bardzo podoba, w przypadku OneUI możesz sobie przystosować zapewne dość często używany panel do udostępniania treści
  12. więcej nie pamiętam/nie chce mi się

iPhone natomiast lepiej trzyma cenę, ma ładniejsze video(jakość + stabilizacja) i zdjęcia bardziej naturalne.

0

Wystarczy, ze kupilem iPada i juz wiem, ze nigdy nie sprobuje iPhona. Nie warto doplacac za to zeby sie potem meczyc z innym systemem.

Najlepiej S2X lub poczekac rok i moze dopracuja pixela.

Co do fotek to mam teraz s24 i patrzac na yt fotki byly lepsze niz iphone, ale na zywo faktycznie kolory sa troche agresywne, nie mialem czasu jeszcze potestowac, mozliwe, ze da sie to zmniejszyc w opcjach

2

Po wielu latach przesiadłem się z Androidów na Ajfona 15 Pro. Różnica taka, że przesiadałem się z średnio półkowych androidów na topowego Ajfona.

Generalnie uważam, że telefon jak i sam system jest rewelacyjny duży przeskok w jakości korzystania. Jednak cena za ten telefon jest zbyt wysoka - no ale z tym się nic nie zrobi. Jeśli akceptuje się tę cenę to polecam 15Pro i ma się na lata spokój na najwyższym poziomie.

Jeśli jesteś gadżeciarzem to zmiana systemu sprawi, że jeszcze bardziej będziesz odczuwał efekt nowości, który w przypadku kolejnego androida kończy się po tygodni (przynajmniej u mnie zawsze tak było).

No i plusem Ajfona jest możliwośc korzystania z Airpodsów Pro 2 Gen. Rewelacyjny sprzęt, który odstawił moje Sony WH nauszne w kąt. Tłumią świetnie, jakość świetna i super nadają się na rozmowy via Teams/Telefon.

1

Pamiętaj że iPhone to ekosystem Apple, co oznacza że będzie zajedwabista integracja z innymi urządzeniami Apple i przeważnie ograniczona czy wręcz utrudniona z innymi urządzeniami

Parę rzeczy które myślałem, że są podstawami podstaw, a których mi zabrakło kiedy kupiłem iPada (wiem, że nie iPhone, ale chodzi o to, że to IOS)

  • Transfer plików poprzez Bluetooth do innego urządzenia (w tym przypadku Androida) które ma Bluetooth
  • Transfer plików po kablu w obie strony do komputera (nie Maca)
  • Instalacja aplikacji spoza oficjalnego sklepu w szybki i dość prosty sposób poprzez ściągnięcie pliku i ew. wyłączenie jakichś zabezpieczeń w ustawieniach

Zanim kupisz iPhone zrób research pod tym kątem - może nic z tych rzeczy ci nie przeszkadza, a może coś będzie deal-breakerem

1

Ustawianie dzwonka z mp3 w iPhone wymaga instrukcji...
https://www.howtogeek.com/248489/how-to-add-custom-ringtones-to-your-iphone/

Android jakoś specjalnie tego nie utrudnia, a nowe wersje wręcz ułatwiają:
screenshot-20240131174139.png

0

Zapomniałem założyć wątek na forum jak kupowałem telefon, bo tak każe obyczaj.

Ja sobie kupiłem w grudniu 15 pro, w sumie nie widzę różnicy między nim, a starym telefonem, który miał 7lat, praktycznie identycznie wszystko chodzi, filmy, przeglądarka, zdjęcia.
No różnica tylko taka, że tam pamięć wewnętrzna, była praktycznie ciągle na wyczerpaniu, a wszystkiego na kartę SD nie pójdzie przerzucić.

No i bez etui czuć, że trochę się grzeje ten telefon, koło 50 stopni, kanciasty i trochę ostry ten telefon na krawędziach.

W sumie ja preferuję windowsa/linuxa na desktop, a na telefon iOS/android.
Raczej i tak mam kilka systemów, bo jestem typem osoby, co musi mieć wszystko, lubię znać różnice systemowe, odmienne style projektowania w innym ekosystemie itp.

Nie ważne co weźmiesz i tak będzie ci się podobać.
Mi akurat pasuje ten telefon się przyzwyczaiłem szybko, ale z androida też korzystam, ale teraz nie jako główny, a jedynie do hackowania systemu, eksperymentowania z różnymi pomysłami itp.

1
Autysta napisał(a):

Ja sobie kupiłem w grudniu 15 pro, w sumie nie widzę różnicy między nim, a starym telefonem, który miał 7lat, praktycznie identycznie wszystko chodzi, filmy, przeglądarka, zdjęcia.

Jeśli ktoś używa telefon w takim zakresie to pewnie nie trafi na żadne ograniczenia i problemy w iPhone.
Gorzej jak zacznie wymagać czegoś więcej od zakupionego sprzętu...

@Riddle np. praktycznie telefonu nie używa i mu chodzi na jednym ładowaniu 5 dni. Mógłby zadowolić się nawet telefonem za 500zł i różnicy by mu to nie zrobiło :P

1

Update: wziąłem iPhone i zwróciłem po tygodniu, bo iOS to jednak nie moja bajka...

0

Opisz szerzej co Cię drażniło ;)

0

iPhone to zamknięta platforma, niewiele da się tam zrobić, ale dla mnie to olbrzymia zaleta: potrzebuje telefonu do aplikacji bankowych, dzwonienia i okazjonalnego wykonywania zdjęć. Wolę mniej featur'ów ale większe bezpieczeństwo.

Po studiach miałem stare Galaxy Edge 7 (ten edge to był bardzo kiepski pomysł), z rootem i dało się cuda wianki tym telefonem robić (tak miałem ssh i keyboard via BT i wszystko działało). Normalny dostęp do całego katalogu plików. Każdą apkę dało radę "wyciągnąć" z rootem i zdekompilować. Custom launcher, serwer FTP na smartfonie, hacking tools...

Taki setup jest świetny tyle że mało bezpieczny. Obecnie wydaje się że iOS też stracił na bezpieczeństwie, sporo luk w iMessage, zero day'e, ostatnio skanowanie zdjęć na tel. użytkowników i nieszyfrowany backup u Apple.

Obecnie nie ma na rynku dobrego smartfona dla programisty. No chyba że ktoś sięgnie po rzeczy typu https://www.fairphone.com/en/open-source/ + GrapheneOS. Z tym że po co sobie tak życie utrudniać...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1