Problem z nowym monitorem 19'

0

Witajcie programiści, heh chyba mogę tak mówić? :-)

Ano mam problema wynikającego z mojej niewiedzy :-( . Otóż kupiłem sobie nowy monitor 19'. Nigdy wcześniej takiego monitora nie miałem, gdyż przesiadłem się z 14' :-) . Pojawiły się pewne nieścisłości w jego pracy, a ja nie wiem, czy powinno tak być, czy muszę udać się do producenta. Monitor podłączony jest do jednego gniazdka wraz z komuterem. Nazwa monitora = Samsung SyncMaster SM 957MB. Mam poza tym stary komputer i starą kartę graficzną: AMD K-6 301MHz, Trio 3D - procesor i karta graficzna. Poniżej zamieszczam listę nieścisłości. Proszę numerować odpowiedzi :-) .

  1. Zaraz po włączeniu wina zainstalowałem steroniki i ustawiłem sobie rozdzielczość na 1280 * 1024. Według producenta przy tej rozdzielczości obraz powinien mieć odświeżanie 85Hz, lecz ja wyraźnie na rogach ekranu widziałem migotanie obrazu. Pomogło dopiero ręczne ustawienie częstotliości przez Właściwości: Ekran -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Refresh. Po tym zabiegu było chyba OK.
  2. Dlaczego przy rozdzielczości 1280 * 1024 i większej nie da się ustawić gamy kolorów na TrueColor (32 bity), pracuję na HighColor (16 bitów). To znaczy, że gdy chcę zmienić ilość bitów zmniejsza mi się jednocześnie rozdzielczość i na odwrót. Wina karty graficznej?
  3. Przy zmianie roździelczości na małą np. w starych grach obraz przez chwilę rozmywa się i faluje jak fale na morzu :-) Po chwili przestaje.
  4. Już przy zmienionej częstotliwości odświeżania (na 85Hz) przy wolnym przesuwaniu kursora myszy widzę minimalnie jego "cień", odbicie. Tak (chyba) nie powinno być. Nie mam ustawionego "cieniowania" kursora :-)
  5. Pocylając się nad maską monitora minimalnie czuję dziwny "ciepły" (!!!!!!) zapach?

To chyba na tyle. Po zgrupowaniu tych kilku punktów wyraźnie widzę, że to chyba wina mojej karty graficznej :-) Czy tak jest na prawdę? Pomóżcie!! Nie chciałbym jechać do dystrybutora :-(

0
  1. Dlaczego przy rozdzielczości 1280 * 1024 i większej nie da się ustawić gamy kolorów na TrueColor (32 bity), pracuję na HighColor (16 bitów). To znaczy, że gdy chcę zmienić ilość bitów zmniejsza mi się jednocześnie rozdzielczość i na odwrót. Wina karty graficznej?

Za mała pamięć karty

  1. Pocylając się nad maską monitora minimalnie czuję dziwny "ciepły" (!!!!!!) zapach?

Każde urządzenie elktryczne trochę grzeje. Może nie być nic złego

0

Wiem , że pytanie troche nie na miejscu , ale sam przymierzam sie do kupna monitora 19 cali . Mógłbyś mi powiedzieć ile zapłaciłeś za ten monitor ??

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1