Podstawka pod kali linux

0

W najbliższym czasie kupuję raspbery pi, na którym chcę nauczyć się Kali Linux. Oczywiście wszystkie operacje na wirtualnych maszynach. Zastanawiam się czy jako podstawowy system też instalować Kali linux na tym sprzęcie czy może jakąś inną dystrybucję Linuxa? Myślałem o Fedora 20.

1
ProgramistaPralki napisał(a):

Oczywiście wszystkie operacje na wirtualnych maszynach.

A dlaczego na Pi wirtualki? Dla mnie to nie takie oczywiste.

Wymiana systemu jest banalnie prosta (karta uSD), a wirtualka utrudnia "smaczki" Pi, tj operacje ze sprzętem.

1

Dlaczego chcesz to robić na raspberry? Wystarczy VirtualBox na laptopie.

0

@ZrobieDobrze: Widziałem tutorial gdzie na wstępie była mowa o zainstalowaniu Fedora 20 jako głównego systemu, a potem praca na kali linuxie na maszynach wirtualnych w razie gdyby się przypadkowo jakiś plik usunęło to potem po prostu szybko się reinstaluje system na maszynie.

@pieczarek: Myślę że wygodniej byłoby używać 2 sprzętów, i wszyscy do tego celu polecają raspberry, ale może faktycznie wystarczą maszyny.

0

Dlaczego wygodniej? Jaki problem miały by rozwiązać dwie osobne maszyny? Jedyne co to z zagrożeń widzę jedynie szanse, że jakiś soft z wirtualki wydostanie się z sandboxa i dostanie się do plików hosta.

0

@pieczarek: no np. ponoć do takich celów lepiej używać osobnego sprzętu. A ja mam teraz windows zainstalowany jako główny system i nie chce nic zepsuć, a wiadomo jakie są windowsy.

2

Jakie są? Problem jest zazwyczaj między monitorem a krzesłem. Lepiej poświęć czas na naukę tego Kali na wirtualce normalnej postawionej na WirtualBoxie, VMWare czy Hyper-V i nie trać czasu na zabawy z rpi na razie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1