Kopia plików bez kopii tych które są już ale z odpowiednim ulokowaniem

0

Bawiłem się już programami (Veem chyba), dzięki którym mogłem planować K.Z. - może do tego wrócę, ale na razie myślę o czymś innym.
Chodzi mi o przyrostową kopię zapasową, ale tylko przy tym co posiada Eksplorator, to znaczy chciałbym zrobić coś na zasadzie skopiowania i pominięcia tych, które już tam są - tylko, że jest 1 mały problem... czy może on wykryć plik, który został od czasu ostatniej kopii ulokowany w innym miejscu (folderze) i go usunąć z poprzedniej lokalizacji?

2

A na windowsie się to w ogóle da? Dla linuksa masz chociażby Borg Backup, który wykorzystuje o ile dobrze kojarzę twarde odniesienia, czyli jeżeli plik się nie zmienił to go nie kopiuje, tylko tworzy odniesienie.

0

Funkcja synchronizacji katalogów w Total Commanderze potrafi tego typu cuda (w półręczny sposób - widzisz co się zmieniło i możesz zdecydować o każdym pliku).
Nie wiem czy się sprawdzi dokładnie w twoim scenariuszu, bo nie do końca rozumiem opisu.

0

Do synchronizacji danych np. pomiędzy urządzeniami fajne narzędzie to Syncthing, jednak to nie o coś takiego chodzi @matiz17 ?

0

To może tak:
Jeśli skopiuję jakieś dane, a potem dołożę kilka plików czy folderów i skopiuję w to samo miejsce (gdzie wcześniej skopiowałem) to co? To pominie mi te, które już były skopiowane wcześniej. Tylko, że u mnie jest pewien problem***

W wielkim skrócie mi chodzi o taką jakby aktualizację tego, co już przegrałem wcześniej, ale by nie robić tego od kompletnych podstaw (od zera) - na zasadzie "Usuwam, to co mam" i "Kopiuję na nowo". Gdybym tak zrobił ("Usuwam, to co mam" i "Kopiuję na nowo") to był w pełni uzyskał zamierzony efekt, ale wiadomo, że jest to 1. bezsensowne, po 2. czasochłonne.

*** Tylko, że dane, które chcę przerzucić nie są danymi typu, że coś dokładam nowego - ale i zmieniam nazwy folderów, jak i również przenoszę pliki pomiędzy folderami. Teraz myślę, że jest to dużo bardziej oczywiste.

Dodam, że nie szukam oprogramowania płatnego czy też szczególnie trudnego do nauczenia, ani wymagającego zbytnio obsługi (bo skończy się to jak w przypadku tego Veem-a (Veeam Agent for Microsoft Windows FREE). Nie jest to złe, ale jakoś nie spełnił w 100% moich oczekiwań chociaż nauczyłem się tego i poniekąd zrozumiałem.

"jeżeli plik się nie zmienił to go nie kopiuje"
Dobrze napisane - tylko, że co, jeśli ja zmieniam lokalizację tego pliku, który już wcześniej był. Chciałbym, aby mi go podmieniło... i stąd obawa czy mogę to jakoś zrobić normalnie?

0

@matiz17: nie wiem czy dobrze rozumiem, więc przykład:

Na telefonie masz zdjęcia: 1, 2, 3, 4 ,5. Zrobiłeś kopię na dysk i na nim masz te same zdjęcia też.
Zrobiłeś nowe zdjęcia i chciałbyś aby do tego folderu zostały dodane te nowe zdjęcia i aby ponownie nie kopiować tych już skopiowanych? Jeżeli tak to ten syncthong. Borg Backup to takie narzędzie bardziej do synchronizacji danych.

0

@matiz17:
Syncthing to narzędzie do synchronizacji pomiędzy urządzeniami, nie wiem czy się da synchronizować foldery na jednej maszynie. Musisz sprawdzić. Tobie bardziej chodzi o Chodzi mi o przyrostową kopię zapasową niż o synchronizację i tutaj bym popatrzył na alternatywy do Borga. Tutaj można sobie poszukać alternatywnych programów https://alternativeto.net/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1