Historia w przeglądarce - zamota

0

Ostatnio w historii swoich wyszukiwań w komputerze znalazłem różne strony zaczynające się od: "www.google.com/url?" - przeróżne strony ;)
Przykładowo wchodzę w taki jeden z linków i nie pojawia się żadne wyszukiwanie z Google, a strona np. Wikipedii (załóżmy, bo taki był link) i mimo to, że wszedłem w link dokładnie zaczynający się od: "www.google.com/url?", na pierwszym miejscu w historii mam coś innego.
Czasami też gdy wchodzę w taki link to widzę "Ostrzeżenie o przekierowaniu", ale nie tylko o to mi chodzi, bo bardziej chodzi mi o przypadek jak piszę w poprzednim zdaniu.
Jak to w ogóle jest z tą historią, z tym zapisywaniem, jak to w ogóle działa ;) Korzystam tu z Firefox.
Generalnie chciałbym zrozumieć jak to działa, chociaż i mogę się bez tego obyć, to jednak mnie to ciekawi :/

4

Kiedy klikasz na wynik w Google to link jest szybko podmieniany z normalnego na taki przechodzący przez serwery Google. W ten sposób liczą sobie statysyki.

W Chrome natomiast jest atrybut ping i przeglądarka sama kapuje do serwerów Google, gdy klikasz w link.

Edit: jeśli chcesz to naocznie zobaczyć:

  1. Wejdź w Google (oczywiście na Firefox)
  2. Wpisz dowolne hasło
  3. Najedź na pierwszy wynik i spójrz na adres na dole (powinien być normalny, czyli jeśli to Wikipedia to będzie się zaczynał od pl.wikipedia.org itd.)
  4. Kliknij środkowym przyciskiem myszy
  5. Zjedź myszką i najedź jeszcze raz, adres będzie googlowy tym razem
0

Przeglądałem sobie historię i wcisnąłem "del" w Mozilla (Win10) ;P jest opcja jakoś to przywrócić (ogólnie lub na przyszłość)?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0