[HEX]Jak znaleźć adress?

0

witam, szukam w plik .exe adresu zeby zwiekszyc z byte na np int
używałem do tego Hex editor neo oraz Cheat Engine
ale niestety w cheat engine mam taki adres którego NIE MA po otwarciu w programie Hex editor neo lub innym hex edytorze.

pomoże mi ktoś jak mogę dostać lub odnaleźć adress oraz go zmienić?

1

Generalnie potrzebujesz znaleźć RVA czyli adres pod którym sekcja będzie załadowana. Albo wrzuć to w disassembler, powinien ci od razu wszystko przeliczyć. Na linuksie do obu rzeczy uzylbym pev, na Windowsa chyba też jest, choć pewnie znajdziesz masę innych narzędzi do analizy plików PE

1

To co chcesz zrobić wcale nie jest ani oczywiste ani proste. Bez jakiejś podstawowej znajomości RE to w ogóle nie masz co do tego podchodzić. Zmiana wartości to jeszcze pół biedy, ale zmiana rozmiaru jakiejś zmiennej to już spory problem i nie dość że może zwyczajnie nie być możliwa, to wymagałaby też całej masy zmian we wszystkich miejscach które do tej pamięci się odnoszą.
Jeśli to jest program napisany w Javie/C# to jeszcze coś by można zrobić, bo one sie dekompilują ładnie, ale jeśli to jakiś natywny kod to zapomnij, albo siadaj to nauki i za jakieś 2 lata będziesz w stanie to zrobić.

0
Shalom napisał(a):

Zmiana wartości to jeszcze pół biedy, ale zmiana rozmiaru jakiejś zmiennej to już spory problem i nie dość że może zwyczajnie nie być możliwa, to wymagałaby też całej masy zmian we wszystkich miejscach które do tej pamięci się odnoszą.

To w sumie zależy, jest prawdopodobne, że adresy są dopełniane do wielokrotności 4/8, wtedy trzeba tylko instrukcje zmienić tam gdzie zmienna jest używana. Jeśli zmienna lokalna też można jakoś sobie poradzić, zwłaszcza jeśli mała funkcja.

Co do tego że binarna modyfikacja plików wykonywalnych to złożona sprawa, oczywiście. Najlepiej zacząć od nauczenia się podstaw asemblera

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1