Lokalizacja mapy google

0

czy w historii lokalizacji możliwy jest taki błąd :wyjazd z punktu A do punktu B krótki postój następnie dojazd do punktu C, a po jakimś czasie powrót do punktu A. czas pomiędzy punktami zbliżony do czasu rzeczywistego przejazdu. i kilkakrotnie powtórzenie tego schematu. czy możliwe jest że nasz telefon ewentualnie zapisał IP innego telefonu. proszę o odpowiedź.

0

jaki błąd? Nigdzie nie napisałeś co było nie tak. IP nie ma nic do lokalizacji GPS

0

Że te trasy były kogoś innego.

0

A dane lokalizacyjne jak były zbierane - skąd te trasy? Postaraj się skupić i opisać wszystko dokładnie bo jak na razie to trzeba Cię ciągnąć za język. Co do IP to już Ci pisałem - nie ma ono nic do rzeczy.

0

Te dane pokazały się w telefonie w historii lokalizacji. Moja połowa twierdzi że nigdy tam nie była, a ja chcę wiedzieć czy mam rogi. Czy jest możliwe, że nie była tam choć telefon pokazywał coś innego. Z góry dziękuje

0

NA 99% nie ma opcji, żeby telefon pokazywał w historii swojej lokalizacji miejsce, w którym go nie było. Adres IP w żaden sposób nie ma się do lokalizacji GPS. Obawiam się, że w tym przypadku musisz poważnie porozmawiać z pewną osobą :(

1

jeśli byłby to jeden, dwa punkty to można domniemywać, że coś się dupnęło ale jeśli jest to cała trasa punkt po punkcie to telefon tam był i tu nie ma co kombinować.

1

Nawet mój telefon w tej chwili pokazuje nieprawidłową lokalizację :). IMO wystarczy, że zobaczy sieć WiFi, którą Google zlokalizował wcześniej na określone współrzędne.
Bynajmniej nie jestem w Radomiu :).
Screenshot_20181204-142427_Maps.jpg

0

Jest to możliwe, niemniej jeśli powtarza sie wielokrotnie to robi się to mniej prawdopodobne. Google lokalizuje na wiele sposobów, często właśnie np. na podstawie widocznych sieci WIFI i lokalizacji które kiedyś zapisał na podstawie czyjegoś GPSu kiedy widział tą sieć. To powoduje pewne zabawne sytuacje kiedy ktoś przeniesie sprzęt sieciowy i nagle np. rev jest w Radomiu.
Na przykład na zeszłorocznym Chaos Communication Congress w Lipsku lokalizacja Google dosłownie wariowała, bo były tam dziesiątki sieci z różnych zakątków świata.

2

Wszystko się zgadza, ale zwróćcie Panowie @Rev oraz @Shalom uwagę na jedną rzecz - OP pisał o trasie z pkt. A, przez B co C i z powrotem, pisał także o rozłożeniu tego w czasie. O ile macie rację, że czasem może (np. właśnie w oparciu o WiFi) wskazać błędną pozycję, ale jest to dość mało prawdopodobne w wypadku przemieszczania się, a taką właśnie sytuację mamy w niniejszym wątku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0