Analiza danych w chmurze (a) Konto Google

Odpowiedz Nowy wątek
2018-02-13 14:38
Zpro
0

Jakiś czas temu zainteresował mnie temat "Analiza danych zapisanych w chmurze" - w powiązaniu z kryminalistyką. Z tego co się dowiedziałem jest to jak najbardziej możliwe, duże firmy udostępniają hurtownie danych, jednak jedną rzecz, którą chciałbym potwierdzić to:

Tworząc odpowiedni program, którego zadaniem ma być pobranie danych z konta Google w postaci

  • wszystkich wiadomości e-mail, także tych w folderze Usuń

(Od kogo/do kogo, data wysłania/otrzymania, treść wiadomości, ew. załącznik)

Jest możliwe? Tworzona jest aplikacja przez odpowiednio doświadczonego i uzbrojonego w wiedzę developera, dostarczona wówczas zostaje firmie np. HR - która uzasadnia użycie tego programu chęcią maksymalnego sprawdzenia każdego kandydata poprzez filtrowanie jego wiadomości e-mail.

Brak etyki biznesu, oczywiście. Ale jak to wygląda od strony wykonalności?

Pozostało 580 znaków

2018-02-13 15:55
0

Nie do końca rozumiem - czy chodzi Ci o włamanie na czyjeś konto googlowe i nielegalne pobranie znajdujących się tam treści, czy może liczysz na to, że osoba zainteresowana udostępni Ci swój login i hasło?

Opcja pierwsza jest totalnie nielegalna (odnośnie wykonalności się nie wypowiem, aczkolwiek Google przykłada dość duży nacisk na bezpieczeństwo, więc włam do nich jest zadaniem dość trudnym), natomiast mając dane logowania możesz się podłączyć do ich serwerów pocztowych przez SMTP/POP/IMAP, a potem to pobierasz sobie to co chcesz i obrabiasz pozyskane dane w dowolny sposób.


That game of life is hard to play, I'm gonna lose it anyway, The losing card I'll someday lay, So this is all I have to say

Pozostało 580 znaków

2018-02-13 16:19
Zpro
0

Np. UFED CLOUD ANALYZER
https://www.spyshop.pl/pozysk[...]ufed-cloud-analyzer-1284.html

Oprogramowanie dostępne dla każdego, kto dysponuje odpowiednim budżetem.

Jest dużo tego typu programów, nie tak dawno zainstalowałem wersję demo podobnego, choć znacznie mniej rozbudowanego (do w/w) programu, który w wersji demonstracyjnej pozwalał wyłącznie na pobranie danych z własnego konta Google (trzeba było podać hasło, jednak był komunikat o tym, że wersja Premium za ok. 2 tys USD pozwala obejść hasło - postaram się znaleźć nazwę programu i wrzucę do sprawdzenia, jeśli będzie potrzeba).

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0