Komputer bardzo wolno się włącza po formacie

0

Hej,

Mam taki problem. Zainstalowałem świeżo Windows 7 x64 na moim nowym HDD (na SATĘ III). W jednostce mam drugi dysk na SATĘ II (są na nim tylko dane). Wszystko włącza się dobrze tylko system bardzo długo łączy się z siecią (ikonka Sieci obok zegarka kręci się w kółko przez dobre 5 minut). Dopóki nie zniknie nic nie mogę włączyć.
Zrzut z Menedżera Urządzeń.
Drivers
Po tym czasie wszystko już jest OK. Jednak trwa to długo. Kiedyś nie miałem takich problemów. Jakieś rady?

Dane o PC:

Windows 7 x64 SP1
8 GB RAM
Radeon HD 7770
Intel i3 4130

0

sprawdź raczej menedżer zadań procesy i uruchamianie

0

W Uruchamianiu mam tylko Avasta i Realtek HD Audio. W Procesach nie widzę nic podejrzanego. Procesor około 20 % użycia, RAM 50 %...

0

hmn, może coś tam z tą siecią nie bangla, wyłącz na chwilę karty sieciowe i zobacz, ew. uruchom w trybie awaryjnym bez sieci

0

ewentualnie logi FRST zrób i wrzuć na forum

0

Możesz też na czas testów odłączyć wszystkie zmapowane dyski, spróbuj też zainstalować inne sterowniki do karty sieciowej. Czy problem pojawia się przy połączeniu LAN czy WiFi? SATA jako standard chyba się odmienią :)

0

Mam połączenie LAN. Sterowniki były instalowane z CD dołączonej do płyty głównej (karta sieciowa zintegrowana).

0

No to sprawdź czy po odłączeniu zmapowanych dysków (o ile masz) problem występuje, spróbuj też zaktualizować sterowniki od sieciówki. Sprawdź czy problem występuje w sytuacji, gdy masz IP przydzielane z dhcp oraz gdy jak ustawisz je ręcznie (o ile masz jakiś router).

0

Aktualizacje sterowników karty sieciowej nie pomogły. Nic się nie zmieniło. Dysków zmapowanych nie mam. Adres IP przydzielany mam automatycznie. Nic nie muszę sam ustawiać. Zauważyłem jedną rzecz przy włączaniu PC, gdy wchodzę w Mój Komputer zakładka Grupa Domowa nie pojawia się dopóki "kółko na ikonie Sieci nie przestaje się kręcić". Potem już się pojawia (gdy wszystko się załaduje)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1