Ubuntu 12.04 a pliki na pendrive

0

Witam,

a więc zacznę od przedstawienia mojego problemu od początku. Chciałem poznać system Linux a jako, że wśród początkujących użytkowników tego systemu najlepszą opinią cieszy się Ubuntu, więc zdecydowałem się na tę dystrybucję. Zainstalowałem, wszystko gra. Poza jednym. Gdy wkładam pendrive do gniazdka USB, nie mogę modyfikować plików na pendrive, tzn nie mogę nic na niego wrzucać ani usuwać. Powęszyłem więc trochę na google, jednakże większość wyszukanych tematów to tematy z rodziny "jak zainstalować ubuntu z pendrive" albo "jak zainstalować ubuntu na pendrive". Tematy dotyczące mojego problemu były może ze dwa ale żaden z nich nie rozwiązał tego problemu. Próbowałem odmountować pendrive i zamontować go w innym katalogu z nadanymi prawami ale nic to nie daje. Czy ktoś też miał taki problem? Jeśli tak to jak go rozwiązał?

Pozdrawiam!

2

witaj w świecie Ubuntu. nie znam srubuntu, ale włóż pendrive i zarzuć dmesg | tail && ls /mnt/ :)

poza tym polecałabym Ci Debiana albo Archa. na ubuntu co najwyżej się wkurwisz niż czegokolwiek nauczysz.

0

Hmm a jak już polecacie debiana to możecie polecić jakieś konkretne, najlepiej na początek polskie distro na którym mogę się najwięcej nauczyć bez zbytniego "wrukwiania się"?:)

0

ja korzystam z Debiana 6.0.8 (squeeze) na jądrze 3.2 (bo ma lepsze sterowniki do Intel HD 3000 :) ) i gnome 2 żeby nie obciążał systemu i polecam
Zmieniłem system z squeeze na Debian wheezy działa dobrze jednak radziłbym ci zainstalować Mate gdyż Gnome 3 bardzo obciąza system :)

0

A właśnie, najważniejsza rzecz - przy korzystaniu z Debiana nie będzie problemów z konfiguracją połączenia internetowego typu Aero2? Korzystam z takiego połączenia za pomocą modemu HUAWEI E169.

0

Oj dobra już ;p Kto pyta nie błądzi ;) Dzięki za odpowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1