Jaki router Wi-Fi warto kupić?

0

Ostatnio kupiłem sobie jedną konsole i ma problemy z moim starym routerem (ciągle się rozłącza z nią).
Zmieniałem ustawienia w różny sposób: przekierowania, zmiana kanałów i różnych ustawień - nie dawało żadnych skutków. I zastanawiam się nad kupnem nowego routera. Domyślam się że technologia 802.11n i prędkość ok.300mb/s byłaby dobra. I chciałbym się dowiedzieć na co bym musiał jeszcze zwrócić uwagę. Na dzień dzisiejszy z routera korzysta sporo urządzeń: jedno kablowo a ok.5 urządzeń wi-fi (telefony/laptopy i inne urządzenia).

Proszę o podpowiedzi ew. jakie router warto kupić (przykłady).

Dziękuję i pozdrawiam.

0

ostatnio kupiłem sobie jedną konsole
Jaką?

i ma problemy z moim starym routerem
Jakim?

mamy wróżyć..? pewnie po prostu zasięg jest słaby.

Domyślam się że technologia 802.11n i prędkość ok.300mb/s byłaby dobra
Dobry to byłby kabel, skoro urządzenie i tak będzie nieruchome…

0

Jest to konsola przenośna więc kabel nie gra roli. Potrzebuje po prostu informacji na temat parametrów routera na jakie powinienem zwrócić uwagę.

0

ja niedawno zmieniałem sprzęt na nowy. Ważne dla mnie było wifi 300Mb, switch min 4 porty 1Gb i możliwość podłączenia drukarki USB. Wybór padł na TP-Link TL-WR1043ND. Jak nie potrzebujesz lan 1Gb to jest tańsza alternatywa TP-Link TL-WR940N. Zasięg jest OK, większy niż miałem wcześniej. Ważne, jak chcesz mieć wifi 300Mb to musisz mieć AP z trzema antenkami - te z dwoma mają też standard n ale 150Mb. Ważne z twojego punktu widzenia będzie ile pokoi i ile ścian musi przebyć sygnał do najbardziej oddalonych i od kogo masz internet, tzn czy potrzebujesz routera z modemem czy wystarczy samo gniazdo WAN

0

Zależy mi aby router posiadał standard 802.11n (bądź ac), aby miał funkcje NAT,QoS oraz żeby był w miarę bezpieczny aby nikt się nie włamał i nie kradł internetu.
Druga sprawa chciałbym się dowiedzieć czy są routery które pozwalają korzystać już z internetu na większej odległości, czyli z 3 ściany(2 cieńsze, jedna gruba) tak aby można było w ogrodzie skorzystać :P. Jak nie ma takich to wystarczy szybki i aktualny, aby za 2 lata gdy będzie się miało szybszy internet żeby nie trza było zmieniać routera od nowa :p.

1

to zależy z czego masz ściany. Ja mam zasięg na podwórku (router na jednym końcu domu, podwórko na drugim - w sumie cztery ściany). Daje też radę przez strop (ale przez dwa na pewno już nie da). Zawsze możesz też wymienić anteny, które dostajesz z routerem na jakieś mocniejsze. Co do QoS czy NAT to teraz standard, WPA też

0

Jedno małe pytanko: czy routery udostępniają zmianę ustawień standardu na : 802.11n/b/g ? (jakby 3 na raz)

0

tak

0

Jest to konsola przenośna
To taka tajemnica jaka to konsola?
a może jest to znany problem z tą akurat konsolą?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1