Komputer do programowania i gier

0

Cześć. Moglibyście mi doradzić jakiś zestaw do 2k (bez windowsa i bez karty - później ją dokupię). Tak jak w temacie - głównie najnowsze gry i programowanie.

0

zestaw czyli? obudowa, monitor, klawiatura, napęd dvd też?

0

@Wibowit
Sorry, zapomniałem napisać. Z obudową, ale bez napędu, klawiatury, myszki, monitora.

Jakieś propozycje ?

1

Procek Core i5 4570, do tego
płyta obsługująca "Multicore Enhancement" (czyli maksymalne turbo cały czas na wszystkich rdzeniach - jest to pewnego rodzaju ekstra bajer, bo Intel ma inne zalecenia dot trybu Turbo),
pamięć 2x8 GiB 1600 MHz (najlepiej z CL10 lub niższym),
zasilacz np silentiumpc deus 500W,
dysk zależnie od upodobań - SSD znacznie przyspieszają kompilację dużych projektów, jeśli chodzi o granie to ja np trzymam gry na HDD, a system na SSD i w grach wolne jest jedynie początkowe ładowanie poziomu - przy ponownym ładowaniu jest już szybko bo dane lądują w pamięci podręcznej w RAMie
obudowa np SilentiumPC Brutus M23 Pure Black, tyle ze przy kupnie dodatkowej grafiki pasuje dokupić też i wiatraki, aby nie zrobić sauny w obudowie (z tym, że to ma znaczenie głównie gdy w pokoju jest ciepło - jak jest chłodno to w sumie może nie trzeba, sam sprawdź zresztą; po prostu jak jest gorąco w budzie to wiatraki się szybciej kręcą, a przez to hałasują; zbyt duża temperatura może też spowodować niestabilność systemu i/ lub włączenie się mechanizmów ograniczania taktowania CPU, a może i GPU)
nie wiem czy zmieścisz się w 2k złotych,

1

Moim zdaniem jeśli ktoś jest maniakiem gier to musi się po prostu ścigać z zakupami komputerów. Po prostu to samonapędzający się biznes. Tylko ciekawe czy gry nakręcają komputery, czy komputery gry.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0