Windows 7 a wymiana dysku

0

Zainstalowałem Windowsa 7 w licencji OEM na swoim dysku. Niestety, okazał się fabrycznie wadliwy i prawdopodobnie wymienią mi na nowy.
Zgodnie z tą licencją system może zostać zainstalowany tylko na jednym dysku. Więc co teraz? Mogę starać się o odszkodowanie od firmy produkującej dysk czy konsultować się z Microsoftem, a może już nic nie da się zrobić ???

0

Spokojnie dysk to nic wielkiego. Aktywacja systemu jest przypisywana do płyty głównej nie do dysku, poza tym o ile mi wiadomo da się aktywować win7 do 3 zmian płyty głównej. Co tez nie jest przeszkodą bo zawsze można aktywacja telefonicznie ;) Gorzej będzie z preinstalowaną ósemką.

0

Z tego co my niedawno na informatyce mieliśmy to OEM jest przypisywany do płyty głównej a nie do dysku także spokojnie możesz zmieniać bez zerwania umów licencji ani nic w tym stylu :)

0

w takim wypadku bierze się telefon, dzwoni do MS i opisuje problem (nie bój się po polsku). w 99,99% przypadków pomogą i nie będą robić problemów. Musisz mieć jednak przy sobie oryginalny nośnik z kodem aktywacyjnym bo zapewne będą o niego pytać

0

Dzięki Panowie za info ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1