Pentagram P6311-07A Neostrada 20Mbit

0

Witam,

mam problem z routerem. Mianowicie podpisałem umowę na szybszy internet do 20 Mb/s. Na routerze jest synchronizacja z taką prędkością, jednak podczas testów na stronach, moja prędkość wynosi 7,5 Mb/s.

user image

0

No to smutno. Nic nie ugrasz - jak synchro jest na dobrej prędkości, to znaczy, że po stronie Neo jest ok.
Pamiętaj, że to jaka prędkość ci wyjdzie w testach zależy od bardzo wielu czynników, nie tylko od tego, jakie łącze udostępnia ci ISP.

0

A patrzyłeś na różnych stronach z różnymi serwerami?

0

Patrzyłem i wszędzie to samo. Czyli nic się z tym nie zrobi ?

0

Z DSLAMem nawiązujesz połączenie na szybkości 20Mb, tyle gwarantuje ci umowa i tyle dostajesz... Jakość łączy za DSLAMem... to już loteria.

0

Zmiana routera nic nie zmieni ?

0

i oczywiście pierwsze co zrobiłeś to zadzwoniłeś do tepsy i powiedziałeś, że masz starą prędkość i przyjechali technicy, sprawdzili i powiedzieli, że nieprawda, że masz 20Mb...

0

Zadzwoniłem do TP ale nikt nie przyjechał. Chciałem się ich poradzić ale nie wiedzieli jak mi pomóc. Tutaj też nikt nie wie...

0

Po pierwsze, czemu ten screen wygląda jak z TP-Linka? ;)
Po drugie, jak widać, w Downstream/Data Rate masz 20Mb. Wszystkie pozostałe parametry masz ustawione jak tutaj: http://www.tp.pl/prt/pl/klien[...]ernet/modemy/router?_a=682223 ?

0

@Misiekd, jak się synchronizuje na 20Mb, to nawet nikt nie przyjedzie, bo i po co. Synchronizacja na danej prędkości oznacza, że taką prędkość się dostaje. To, że np. serwer strony wolno odpowiada, jakieś łącze na drodze jest zapchane, to wszystko TPse nic nie nie interesuje, bo nie mają na to wpływu po prostu.
Bo niby jak ma przebiegać niezależny test szybkości Internetu? Nie ma czegoś takiego, możemy jedynie mierzyć prędkość konkretnych połączeń między końcówkami sieci.
TPsa gwarantuje 20Mb synchronizacji z DSLAMem, i tyle Zaki88 dostaje. Jak komuś mimo to nie odpowiadała uzyskiwana prędkość ładowania stron, to i tak nie mógł liczyć na nic więcej niż "widać ma pan wirusiki na komputerze, trzeba przeinstalować system"

@Zaki88, nie wiadomo, czy wymiana routera coś zmieni. Może faktycznie masz słaby/uszkodzony router? A może nie? Można tylko gdybać. Dobrym pomysłem będzie przetestowanie, jak ci działa z podpiętym kompem bezpośrednio do gniazdka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0