długość pracy sprzętu komputerowego

1

witam

gdzieś kiedyś przeczytałem wypowiedź jakiegoś eksperta, że komputery są przystosowane do ciągłej pracy i są najwydajniejsze jeżeli działają non stop a nie się je wyłącza

czy to prawda? jeżeli tak, to dlaczego tak jest?

3

To byl koles z ENEI.

0

Jeżeli nie ma problemów z chłodzeniem to tak, są przystosowane do pracy ciągłej. W warunkach domowych jest to chyba jednak niepotrzebne. Czasami można zostawić kompa na noc bo „coś się robi” albo coś się ściąga, ale żeby się kręcił dla samego kręcenia to marnowanie prądu.

0

W przypadku dysku twardego (zwykłego, nie SSD) jest to prawda, częsty rozruch silnika może skracać żywotność mechanizmu.

0

Raz - dwa dziennie to już częsty rozruch?

0

Domyślnie Windows sam zatrzymuje dysk po jakimś tam okresie bezczynności. Kręcący się dysk słychać, zwłaszcza gdy oprócz niego jest jeszcze kilka innych, a obudowa jest z cienkiej blachy i/ lub nie zawiera dystansów (tłumiących drgania - po prostu gumka nałożona na śrubkę pomiędzy dyskiem, a kieszenią).

0
andrzejlisek napisał(a)

W przypadku dysku twardego (zwykłego, nie SSD) jest to prawda, częsty rozruch silnika może skracać żywotność mechanizmu.

Trzeba by nim kręcić po kilkadziesiąt razy dziennie. Nie ma co wydziwiać.

0

ze sprzętem komputerowym jest podobnie jak z samochodami, jeżeli często się odpala i po 100 m przejedzie (np. po mieście i tak z 15 odpaleń w ciągu dnia) to wszystko siada: rozrusznik, akumulator, alternator...
w kompie z tego co wiem, lepiej jak działa bez przerwy, niż jak ma się go wyłączać i włączać co chwila, choć jeżeli liczy jakieś projekty (dla mnie przynajmniej to głupota) typu BOINC czy coś w podobie, to się zużywa podczas działania, bo na najwyższych obrotach wyciskany jest proc i grafa

0

ja gdzieś czytałem, że zwykły pecet nie może pracować długi czas, bo nie jest przystosowany do tego. Tylko serwer może pracować miesiącami bezawaryjnie, a pecet może się spalić. Prawdą jest też, że częste włączanie bardzo niszczy sprzęt.

0

Do tego wszystkiego co wspomnieliście to dochodzi też czas pracy zwykłego komputera.Jak mówiliście ilość włączeń / wyłączeń.Podatność na uszkodzenia mechaniczne / fizyczne.
Temperaturę,skoki napięcia..
Wiele czynników ma wpływ na to jak długo pożyje nasz komputer.
Oczywiste też jest że po jakimś czasie użytkowania ( to jeszcze zależy jak wykorzystujemy swój sprzęt ) dochodzi do zmęczenia materiału widać go juz po roku, nie działa tak jak nowo kupiony, częściej wymaga doglądu z naszej strony.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0