[Delphi] Odczyt Mac na serverze

0

Hej! Mam pewien problem. Posiadam server i tam ludzie się łączą i np. pobierją coś (chyba najlepiej wiecie co ludzie na servach robią :) ) (to jest server gry) No i mam probelm ponieważ jeżeli ktoś podsakuje to go banuje ale mam tylko program do blokowania IP, a wystarczy miec zmienne ip :). Więc postanowłem banować po MACu. Umiem sprawdzić swój MAC ale czy mogę sprawdzić MAC jakiegoś gościa co się łączy na serv?
Pozdro Alien
PS: A jak sprawa przy banowaniu całego zakresu ip? Czy dużo osób na tym ucierpi? (rozumiem że tylko ostatni ciąg liczb należy banować)

0

tylko jesli nie masz miedzy soba a nim urzadzen warstwy wyzszej niz 2... czyli po polsku musi byc w lanie i polaczenie moze byc conawyzej przez switch. routery i urzadzenia wyzszych warstw z natury rzeczy ukryja (zastapia swoim) macaddress nadawcy. tak wiec w 99.9(9)% nie.

0

Ad PS:
Jeżeli zbanujesz ostatni ciąg w adresie IP(v4) zbanujesz 255 adresów z danym początkiem. Jeśli dwa od końca ciągi: 65535 adresów. Jeżeli trzy... i tak dalej.

0

A jak ktos ma dynamiczne IP to się zmienia ostatni ciąg znaków?

0
Alien666 napisał(a)

A jak ktos ma dynamiczne IP to się zmienia ostatni ciąg znaków?

To zalezy od operatora jednak zwykle sa to ostatnie 2, gora trzy grupy cyfr.
A jasli chodzi o banowanie to najrozsadniejszym pomyslem jest banowanie po nicku. Oczywiscie wtedy trzeba zalozyc, ze nie rozdajemy nickow komu popadnie i jest jakas kontrola nad tym...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1