Błąd: 16 bitowy podstystem MS-DOS

0

Witam Serdecznie!
Mam pewien problem, ponieważ podczas uruchamiania aplikacji dosowych np. Ski Jump wyskakuje błąd, który podaje niżej. Turbo Pascal natomiast działa w porządku tylko podczas kompilacji programu wyskakuje ten błąd. Potrzebuje Pascala do szkoły i muszę sobie jakoś poradzić z tym błędem. Oto ten błąd:

16 bitowy podsystem MS-DOS
NTVDM CPU: napotkano niedozwoloną instrukcję.
... jakiś kod... Wybierz przycisk "Zamknij", aby zakończyć działanie aplikacji.

Czytałem już różne porady na różnych forach i nic nie pomaga :/ Podmieniałem już kilkanaście razy te pliki Command.com, Config.nt, Autoexec.nt. Ściągałem programy, które miały załatwić ten błąd i ciągle to samo. Nic nie pomaga i nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak.
Proszę o pomoc !
Pozdrawiam !

0

Tak się składa, że przed założeniem tematu przeszukałem google. Robiłem wszystko co jest napisane na tamtych forach, a błąd w dalszym ciągu się pojawia.

0

A jaki masz procek?

0
cyriel napisał(a)

A jaki masz procek?

DualCore Intel Pentium D 940, 3215 MHz (16 x 201)

0

No to coś czuje, że może być ciężko odpalić 16-bitowe aplikacje. Popróbuj z trybami zgodności, jak się nie uda to spróbuj odpalić przez DOSBox'a(emulator Dosa).

0

Tryby zgodności nic nie dały... Natomiast przez ten program mogę odpalić aplikację dosowe i nie wyskakuje mi ten błąd, lecz w Turbo Pascalu nie da się skompilować pliku, ponieważ wyskakuje błąd, że nie może utworzyć pliku .exe. Coś mniej więcej "File creation failed".

0

To spróbuj przez DosBox'a odpalić Turbo Pascala i wtedy skompilować. Będzie pewnie mocno mulić, ale na razie nie mam lepszego pomysłu....

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0