Czy jest jeszcze sens pisać na forach?

0

Od dłuższego czasu widzę nieustającą spadkową tendencję jakości wypowiedzi i wiedzy komputerowej, także dźwiękowej, przelewanej na większości większych forów u nas w kraju. O ile jeszcze można zrozumieć pojęcie niewiedzy samej w sobie, przecież każdy ma prawo do pomyłki, tak samo zdarza się coś komuś pomylić, tak i mi również się to przytrafia – w końcu jestem tylko człowiekiem. Wystarczy zwrócić na ogół takiej osobie uwagę, grzecznie, taktownie, ok – przyzna się do błędu, przeprosi i podziękuje, poprawi na przyszłość. Tymczasem obecnie jest tak że zwrócenie uwagi jest agresywne, bezczelne, prześmiewcze. Wystarczy że popełnicie drobny błąd a pojawi się delikwent (lub kilku) który wyeksponuje Waszą „niewiedzę” (zwłaszcza gdy macie bardzo mało postów na danym forum), samemu przy tym kreując się na alfę i omegę.

z pozdrowieniami dla Shaloma

http://www.wykop.pl/ramka/868[...]jeszcze-sens-pisac-na-forach/

0

Dziwisz się? Jak ludzie nie używają tak cudownej części ciała jaką jest mózg, tylko chcą mieć wszystko na tacy, to nie dziwne, że ludzie, użytkownicy for po prostu traktują ich tak jak traktują. Zauważ, że jeśli problem nie jest trywialny i ktoś wykazuje własny wkład w jego rozwiązanie, a nie udaje snobka to ludzie podchodzą bardziej życzliwie i chętniej pomagają.

0

Mnie osobiście denerwują osoby, które osadzają się na forum i oczekują wątków mogących wykazać ich pełnie potencjału. Gdy ktoś taki zobaczy banalny wątek, od razu pierdząc napisze "spadaj na google", "nie chce mi się, ale ci pomogę", albo "synuś myśl i kombinuj". To jest prawda, że jeśli ma się mało postów na forach to ludzie częściej odbierają kogoś jak wrzód na zadzie. Mnie takiej pseudo pomocy udzielono na kilku forach i co prawda jest to bardzo demotywujace.

Po tych negatywnych przygodach zupełnie inaczej traktuje sprawę udzielania się na forach. Można powiedzieć, że własne ego schowałem pod wycieraczką na rzecz możliwie przyjaznego bycia. Trochę to sztuczne, ale daje więcej satysfakcji.

0

Absent, tutaj naprawdę nie chodzi o ilość postów. Odpowiadając w temacie nigdy ludziom nie patrzę w profil. Natomiast ton mojej wypowiedzi bezpośrednio wynika z podejścia autora. Przyznam się, że bardzo często zdarzy mi się kogoś zupełnie zjechać, wysłać do wyszukiwarki, google, nazwać leniem czy idiotą - tacy po prostu są ludzie, nie wstydzę się tego robić i zamierzam to robić dalej. Jeżeli ktoś nie chce poświęcić chwili czasu na wyszukanie odpowiedzi na swoje pytanie w google albo forumowej wyszukiwarce, przeczytać manuala czy ściągnąć / kupić podręcznik i pędzi czym prędzej na forum, bo chce znaleźć frajera, który zrobi to za niego - no cóż. Takim ludziom szacunek się nie należy.

Bardzo dużo osób przecenia swoje dotychczasowe umiejętności porywając się od razu na głęboką wodę i nie mówię tutaj o jakiś zaawansowanych aspektach programowania, ale o rzeczy wymagane, gdy ktoś chce zacząć naukę programowania, a mianowicie: matematyka na poziomie co najmniej maturalnym (trzeba zaznaczyć, że to jest dzisiaj bardzo niski poziom) i język angielski, który pozwoli swobodnie czytać dokumentację i formułować proste wypowiedzi. Jeżeli typowa 18-letnia osoba nie jest w stanie pojąć prostego modelu matematycznego czy ułożyć zapytania w google (nawet ze słownikiem) to zwyczajnie się nie nadaje do pracy umysłowej. Nie każdy musi umieć to robić i nie każdy musi zostać informatykiem. Ostatnio jakiś typ bardzo się oburzył, gdy ktoś wytknął mu podstawowe braki wiedzy w matematyce i zaczął się wielki flejm. Gdy typowemu licealiście nie idzie z językiem polskim i historią mówi, że ma ścisły umysł i vice-versa - humaniści. Dupa, prawda jest taka, że kupa młodych nie nadaje się ani do jednego, ani do drugiego. Kiedyś mogli chociaż iść do zawodówki, teraz każdy musi iść na studia.. bo jak to, wszyscy idą.

0

Mi też kiedyś ktoś odpowiedział z wykorzystaniem http://lmgtfy.com/, ale wiecie co? Byłam zachwycona trafnością odpowiedzi ;) Poważnie. Dobre zapytanie i pierwszy wynik dawał rozwiązanie.
Jednocześnie głupio mi się zrobiło, że sama nie wpadłam na tak prosty pomysł (żeby wygooglać) i od tamtej pory wiem, że google to powinien być mój pierwszy krok.

Dlatego też gdy tylko mogę odpowiadam ludziom poprzez http://lmgtfy.com/. To nie jest złośliwość. To jest autentyczna chęć pomocy - chcę ziomowi pokazać, jak powinien podejść do problemu, aby być w stanie samemu go rozwiązać.

0

Przez te wszystkie lata w sieci rzadko kiedy prosiłem o pomoc. Oczywiście zdarzało się kilka razy, ale zawsze jednak (albo zawsze) poradziłem sobie sam w ten czy inny sposób.
Dużo rzeczy jest już na googlach czy to na polskich stronach czy to na zagranicznych. Latać i biegać po forach według mnie już nie ma sensu. (w celu pisania pytań)

Poza tym pytania na forach są :
a.) banalne - takie pytania mijają się z celem bo co chwile się pojawiają i za każdym razem są takie same
b.) kosmiczne - takie zaś pytania prezentują wysoki poziom i bardzo trudne zagadnienie w danym temacie. Nikomu się nie chce na takie odpowiadać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0