Eclipse czy Netbeans - które środowisko lepiej wybrać?

0

Witam, eclipse oraz netbeans to chyba dwa IDE które pozwalają na skonfigurowanie ich sobie tak aby odpowiadały naszym potrzebom. Z reguły zawsze korzystałem z eclipse i nie sprawiał mi żadnych problemów. Oczywiście mowa o różnych technologiach i projektach, od C/C++, poprzez Jave, (X)HTML + CSS, PHP, korzystanie z SVN, OpenMP itd. Które środowisko byście najchętniej wybrali jeśli postawiono by przed wami jakiś ważny projekt?

0

Ja jestem za Eclipse. NB jakoś nie potrafiło mnie przekonać.

0

Do Javy wybieram zawsze NetBeansa :) W sumie do innych języków też, chociaż np nie udało mi się jeszcze odpalić poprawnie debugowanie kodu w C/ C++.

Sam musisz poznać dobrze oba środowiska i wybrać.

Mój tutorial do NetBeansa (jeszcze za wersji 6.9, teraz może się ciut coś zmieniło z niego): Wprowadzenie do NetBeans IDE

Tych IDE w Javie jest więcej, np IntelliJ IDEA, Embarcadero JBuilder, Oracle JDeveloper, itd

0

Flame czy lepszy jest Eclipse czy Netbeans powoli nabiera takich samych rozmiarów jak flame Vim vs Emacs. Eclipse wybrałbym jeśli musiałbym skrobnąć coś na androida, nie chce mi się męczyć z konfiguracją SDK na inne IDE. Do innych zastosowań (w sensie do "wszelkiej innej" Javy) to Netbeans bo bardziej odpowiada mi klawiszologia i sposób debugowania.

edit
Polecam każdemu tutorial Netbeanse Wibowita.

0

Ja z NetBeans'a korzystałem raz. Zaimportowałem sobie projekt oparty na Spring + Hibernate + Tomcat. Po skonfigurowaniu połączenia z Tomcatem wewnątrz IDE oraz uruchomieniu aplikacji nastąpił jeden wielki crash (widocznie coś źle skonfigurowałem, moja wina) po czym wszystkie pliku projektu poszły brutalnie się kochać (to już nie moja wina). Po prostu NetBeans mi je wykasował. W ten oto sposób zaczęła się i zakończyła moja przygoda z tym środowiskiem ;) Nie mam zamiaru go nigdy więcej uruchomić. Z Eclipse'a natomiast korzystam jako swojego podstawowego IDE zarówno do C/C++ jak i Pythona oraz Javy. Moim zdaniem jest na serio świetny zarówno pod względem rozszerzalności jak i konfigurowalności. Polecam.

0

eclipse

0

Zdecydowanie Eclipse.

0

Znacznie wygodniej pracuje mi się pod Eclipsem niż NetBeansem.

0

Eclipse :) Jego wtyczkologia stosowana jest genialna ;) Może niech autor zrobi ankietę ? ;p

0

Eclipse

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1