[Matura] temat na j.polski

0

Hmmm ten temat to bardzo off-topic :)
w tym roku matura...
który z tych 4 tematów na maturę ustną z języka polskiego wybralibyście / wydaje wam się najciekawszy (i dlaczego):

1.Analizując manifesty i programy literackie zaprezentuj ich związek z tendencjami epoki. Odwołaj się do tekstów dwu epok.

  1. Na wybranych przykładach zanalizuj pochodzenie nazw miejscowych i osobowych Twojego regionu. (małopolska/sądecczyzna)

  2. Językowe środki perswazji. Dokonaj analizy wybranych przykładów reklam z radia, telewizji lub prasy

  3. Fascynacja techniką w literaturze, malarstwie lub filmie XX wieku. Rozwiń temat, analizując wybrane przykłady.

    [sciana] [sciana] [sciana]

0

Ja nie wybralem a kartke z tematami gdzies zgubilem.

/me sux

0

no to szukaj Wolverine, szukaj :)
a nie mozesz od kogos skserować??

0

Tj dawno jej nie widzialem bo nie interesowalo mnie to w tym tygodniu, probne matury mielismy i na nich sie "skupialem".

0

a który byś wybrał z "moich" tematów?

0

Hmmm bardzo nieciekawe tematy... szczerze mowiac zadnego z nich bym nie wybral z wlasnej woli, ja tam wole cos 'spokojniejszego' (motywy wojny/smierci/wedrowki, wplyw wojny na ludzi itp. i cos takiego wlasnie wybiore) no ale z tych trzech to najbardziej do mnie przemawia ten 3 i wlasnie ten bym wybral. A dlaczego? Tylko z tego powodu ze wydaje sie mi on najlatwiejszy w przygotowaniu.

0

Jej, ale pochlastane tematy. Ja sobie wybieram znaczenie klimatów średniowiecznych w literaturze fantasy.

Bierzesz temat który cię interesuje, na który możesz znaleźć dużo materiałów i możesz go wyjaśnić w 10 minut. Nignie bierz ubercegły tematycznej, jak np. gościu z mojej klasy się wkopał w archetypy biblijne w filmie matrix.

[edit]
mr. hex: cienką macie szkołe. my mamy 150 tematów z samej literatury, ze 100 z nałki o języku i jakieś 70 z korespondencji literatury ze sztuką

0

ee... tematy nie ciekawe =/ ja na prezentacje z polaka dostalem 103 tematy do wyboru ale tez jeszcze nie wiem co wybrac =/

0
mr.hex napisał(a)

ee... tematy nie ciekawe =/ ja na prezentacje z polaka dostalem 103 tematy do wyboru ale tez jeszcze nie wiem co wybrac =/

Asnyk ?

0

nie :] IV L.O :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0