Upskilling. Szkolenie na żywo, czy wideokurs.

0

Cześć!

Ostatnio spotkałem się z ciekawą opinią, że kursy wideo są dobre jako wprowadzenie do tematu, jak chcesz zgłębić dogłębnie dany problem to nie ma nic lepszego niż szkolenie z żywą osobą. A wy jak sądzicie? A może w ogóle nie korzystacie z kursów/szkoleń?

2

Mając szkolenie na żywo, można zadać nurtujące nas pytanie i uzyskać wartościową odpowiedź. Wideo to tylko skrawek materiału od dechy do dechy i albo go zrozumiesz, albo nie.

0

@ledi12: Dokładnie tak. Moje założenie jest takie, że jeśli potrzebujesz wprowadzenia do np. Natural Language Processing to kursik wideo jest spoko, jeśli masz wykorzystać NLP w swoim projekcie to nic nie zastąpi kilku/kilkunastu godzin z kimś doświadczonym w tym temacie. Dzięki!

Pytałem, bo mam wrażenie, że hype na szkolenia wideo (i massive open online course ogólnie) mija i chciałem poznać Wasze przemyślenia na ten temat. Wiele firm w czasie pandemii mocno rozwijało kursy online właśnie w formie wideo, ale to niespecjalnie działa (co potwierdzają badania, np. ""The MOOC pivot" z Science Magazine).

2

To zależy, jeżeli trener tylko wykłada i nic poza tym to lepsze wideo, bo każdy może sobie je przynajmniej obejrzeć kiedy chce. Natomiast poważne szkolenia obejmuje również praktykę i dlatego szkolenie wygrywa nad nagraniem

5

Ani to, ani to. Książki/dokumentacja uzupełnione o dobre prezentacja na YT + praktyka na kompie.

3

Bardzo lubię szkolenia w pracy. Taki odpowiednik lekcji religii w szkole. Nic się nie uczysz ale też nic nie musisz robić a i tak płacą.
Ja niestety jestem z tych kujonków co jak dostają zadanie to rozwiązują w 10 minut a potem muszą czekać godzinę na resztę grupy (może piszą do tego testy?) więc dotychczasowe szkolenia jakie miałem oceniam jako marnotrawstwo czasu.

ledi12 napisał(a):

Mając szkolenie na żywo, można zadać nurtujące nas pytanie i uzyskać wartościową odpowiedź. Wideo to tylko skrawek materiału od dechy do dechy i albo go zrozumiesz, albo nie.

Jak już dochodzi do tego że miałem pytanie na które nie ma odpowiedzi w google, to zazwyczaj prelegent też nie znał odpowiedzi...

0

Zawsze kursik na wprowadzenie, dokumentacja / poradniki / blogi i praktyka denerwowało by mnie w szkoleniach na żywo brak możliwości ustalenia prędkości, lubię część obejrzeć na 2.0 jak coś bardziej skomplikowane to zatrzymać powtórzyć lub zmniejszyć prędkość :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1