Wątek przeniesiony 2021-03-10 11:03 z Szkolenia i konferencje przez cerrato.

JavaScript od zupełnych podstaw. Naucz się programowania

0

Cześć!
Jeśli chcecie nauczyć się programowania JavaScript od podstaw, to zajrzyjcie na stronę Kt.Academy -> zakładka artykuły. Pojawił się tam pierwszy program, a kolejne są już w drodze 😉

Artykuł można znaleźć tutaj 👉 https://kt.academy/pl/article/js-pierwszy-program

3

który pozawala na umieszczenie w pliku czystego tekstu.

literówka ("pozawala" XD)

Na Windowsie można to zrobić przy użyciu notatnika, albo można wykorzystać programistyczne edytory tekstu takie jak: Atom, Sublime Text 3, Brackets czy Komodo Edit. Możesz również sięgnąć po bardziej zaawansowane narzędzia takie jak WebStorm, IDEA Intellij czy Visual Studio Code

wg ankiety State of JS 2020 najpopularniejszym edytorem do frontendu jest VS Code:
https://2020.stateofjs.com/en-US/other-tools/
just saying ;)
(w sensie wg mnie powinien być na pierwszym miejscu w takim artykule w 2021 zamiast polecania Atoma czy Brackets, ale to moje subiektywne zdanie wynikające z używania VSCode i porównania do innych edytorów. Więc podpieram się wynikiem ankiety, która pokazuje, że wielu innych developerów też tego używa).

1

@LukeJL:
Dzięki za informację, już poprawiam błąd!
Co do edytorów kolejność jest tu raczej przypadkowa, choć dla mnie Atom rzeczywiście jakoś od początku był najbardziej przejrzysty. Dam natomiast znać autorowi, zobaczymy czy będzie chciał to zmienić ;)

A jeszcze tak przy okazji - w samym artykule jest możliwość komentowania, więc zawsze możesz/możecie wpisać swoje uwagi, znalezione błędy lub cokolwiek innego przyjdzie Wam do głowy również tam. Wtedy takie info trafia bezpośrednio do autora ;)

2

Moim zdaniem VS Code też powinien być na pierwszym miejscu, gdy przyszedłem do pracy korzystając z Brackets to od razu kazali mi przejść na vscode

0

@Descendant: a gdybyś miał zacząć uczyć się (lub kogoś) programowania tak zupełnie od początku, to też polecałbyś VS Code, czy jednak zacząłbyś od czegoś łatwiejszego, jak np. właśnie Atom czy Brackets?
Pytam, bo dla mnie Atom wygląda mimo wszystko najłatwiej, a tutaj zależy nam na tym, żeby dać ludziom najprostsze rozwiązania, a niekoniecznie od razu te najpopularniejsze :)

0

VSCode jest łatwy w użyciu, bo rozumie kod JSa i daje przydatne wskazówki i robi to out of the box (w Atomie trzeba było wtyczkę zainstalować i skonfigurować specjalnie).

Chociaż Atoma już z kilka lat nie używam, więc kto wie, może nadgonił? Edytory też się rozwijają. Pierwsze wersje VSCode były bez sensu, a potem się to rozwinęło.

Z drugiej strony w każdym edytorze jest coś trudnego. Ja nie ogarniam tego, jak się konfiguruje debugowanie w VSCode. Klikam debug -> node i się nie debuguje.

2

Hej!
Właśnie opublikowaliśmy 2. część serii artykułów JavaScript od podstaw - Wartości.
Nauczycie się z niego czym są wartości w JavaScript, jak działają teksty, liczby, wartości logiczne oraz czym są... stringi 🙃

➡️ https://kt.academy/pl/article/js-wartosci

Powodzenia!

1

Cześć!

  1. część artykułów do nauki JavaScript od podstaw jest już na blogu :)

Z artykułu Zmienne w JavaScript dowiecie się czym są i jak działają zmienne, co różni const i let oraz jak je nazywać, skąd wziął się camelCase, a także czym są null i undefined.
👉 https://kt.academy/pl/article/js-zmienne

0

Hej!
Dziś o 👉 Warunkach w JavaScript 👈 Z poniższego artykułu dowiecie się:
✅ jak działają warunki if, if-else oraz if-else-if,
✅ czym są wyrażenia i operatory logiczne,
a także...
✅ co zrobił Jasio, żeby pójść do kina 😉
https://kt.academy/pl/article/js-warunki

1

Cześć!

Dziś kilka słów o pętlach while i for w JavaScript - czym one są oraz jak i kiedy ich używać.

👉 https://kt.academy/pl/article/js-petle

Powodzenia! 😉

105_petle.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0