Książki o relacyjnych bazach danych

0

Cześć, szukam dobrych ksiązek o relacyjnych bazach danych w szczegolności - kiedyś gdzies mi sie obiło o uszy że jest jakaś dobra ksiązka porównująca 5 baz danych, ale nie wiem jaki miała tyłuł. Co polecicie?

0

Ale masz jakiś konkretny cel? Masz wybrać konkretną bazę czy tak po prostu chcesz się więcej dowiedzieć? Na podstawowym poziomie większość wygląda podobnie, różnice się zaczynają gdy wchodzą w grę mechanizmy blokowania rekordów, diagnostyka, operacje na niestandarowych typach danych itp.
Chyba większość baz w dokumentacji ma dokument nazwany Database concepts, Introduction czy coś podobnego - od tego bym zaczął.

1

Książki z porównaniami to raczej głupoty. Ale jeśli chcesz dobrą ksiażkę na temat SQLowych baz to Database Systems: The Complete Book

0

Nie czytałem ale +1 dla Database Systems: The Complete Book :D przeglądałem kiedyś spisy treści najpopularniejszych książek i ta wydawała sie najciekawsza. Sam planuje sie za nią zabrać w przyszłym semestrze. Słyszałem tez, ze Database Internals jest spoko.

0

To chyba nie to, bo dotyczy tylko różnic w SQL, ale akurat jest o 5 bazach.
http://shop.oreilly.com/product/0636920013471.do

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0