"Zaawansowany" rozwój w kierunku wpf.

Odpowiedz Nowy wątek
2019-02-07 18:13

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 6 miesięcy temu

0

Cześć, ja tutaj mam bardziej takie poboczne pytanie. Otóż, opłaca się, ogarnąć WPF na 120%? Nadal potrzebują tego pracodawcy? Czy może lepiej rozwijać się w kierunku asp.net i jego pochodnych? Czy może, xamarin?
Jestem dość świeży, bo mam dopiero rok doświadczenia w C# i właśnie zastanawia mnie kierunek rozwoju w którym się poruszać. Dzięki za odpowiedzi! :)

Pozostało 580 znaków

2019-02-07 19:02
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 3 minuty temu

1
  1. Wchodzisz na portal z ogłoszeniami o pracę
  2. Wyszukujesz ile ofert .NET wymaga WPF
  3. Profit!

Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2019-02-08 07:56

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 8 godzin temu

Lokalizacja: Polska, Poznań

Z moich doświadczeń, WPF często jest używany w firmach do wewnętrznych aplikacji, nawet jak nie piszą tego w ofertach (w sumie rzadko piszą). Zazwyczaj apke dekstopową traktuje się jako szybki front do WCF czy jakiegoś Api, dla korzystania wewnętrznego więc nie musi jakoś super wyglądać i nie pcha się w klienta webowego bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby. Całkiem możliwe jak będziesz programistą od typowego backendu to będziesz coś musiał dopisać w tym WPF jak firma ma jakieś takie apliakcje, bo raczej nie ma do tego osobnego teamu :P warto coś tam umieć.
Poza tym mam wrażenie że wpf jest przyjemny dla backendowców :D

Cały czas pisze jak firma ma jakieś wewnętrzne apki, niespotkałem się (nietwierdze że nie ma bo i nie szukałem zbytnio :P) chyba z ofertą gdzie główna apke jest WPF wtedy raczej wygląda inaczej i trzeba więcej ogarniać w tym kierunku. Może sie coś zmieni na rynku jak wyjdzie Core 3 ale to wróżenie z fusów.

Xamarin z kolei to mam wrażenie inna bajka i tu już są zespoły dedykowane do apek Xamarinowych przynajmnije tak się spotykałem, ale więcej się nie wypowim bo to nie moja bajka :)

Jejku, dzięki za tą bogatą odpowiedź! Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości. Bo właśnie byłem ostatnio w księgarni i zauważyłem dwie duże i grube pozycje: wpf 4.5 i asp.net core 2, i właśnie nie wiedziałem za co się wziąć, ale dzięki tobie już wiem co w trawie piszczy. Dzięki wielkie jeszcze raz! - Michał Kowal 2019-02-08 08:04

Pozostało 580 znaków

2019-02-08 11:57

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 2 godziny temu

0

Na Twoim miejscu nie zamykał bym się tylko na sam WPF, jeśli nie miałeś styczności z technologiami webowymi polecam poznać chociaż podstawy.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0