Dobry wieczór wszystkim !

Piszę tutaj, ponieważ potrzebuje waszej pomocy.

Ostatnia naszła mnie myśl na stworzenie pewnie aplikacji na telefon. Polegało by to na tym, że np. na komputerze odpalał bym program, wybierał w nim folder a następ program by go hostował do aplikacji mobilnej. Smartfonem podłączony do tej samej sieci miałbym dostęp do owych plików z telefonu. (Coś na zasadzie serwerów FTP).

I teraz jest takie pytanie.. Jakich języków tutaj użyć ? Do aplikacji PC C++ / C# a do mobilnej Java ? Czy może jednak jest lepsza alternatywa ?

Drugim pytaniem jest, jakie kursy na Udemy polecacie aby nauczyć się kodowania na smartfony ? Przeglądałem teraz kursy ale jest ich masa i nie mogę zdecydować który byłby najodpowiedniejszy. Najlepszym rozwiązaniem byłby taki, gdzie jest w miarę od podstaw wraz z Javą. Widziałem kursy gdzie była Java od podstaw oraz pisanie 3 aplikacji i takie, gdzie było już tylko pisanie aplikacji.

Na chwilę obecną działam z JavaScriptem, PHP oraz MySQL więc raczej powinno w miarę dobrze pójść.

https://www.udemy.com/the-com[...]ndroid-oreo-developer-course/

Znalazłem taki kurs który wydaje mi się, że jest w miarę dobry. Pokazuje tworzenie apki Bluetooth, klona mario itd. Po trochę wszystkiego i ma przyśpieszone podstawy Javy. Oczywiście jeśli znacie jakieś lepsze kursy (A szczególnie po polsku, to z chęcią odwiedzę je)

PS: Tak wiem, że są kursy za darmo na Youtube ale jakoś forma i rytm na udemy mi się bardzo spodobał :)
PS2: Od zawsze chciałem spróbować kodowania aplikacji mobilnych a nie robienia tylko makiet (HTML, CSS i JS). A to co najbadziej mnie popchnęło, to pewien projekt który nie jest duży i myślę, że sam w niecały rok się z nim uporam ^^.

Spokojnej nocy! :)