Informatyka zaocznie dla uzupełnienia wiedzy.

0

Witam,

Mam pytanie do ludzi, którzy studiują informatykę w Krakowie. Sytuacja wygląda tak, że od ponad roku pracuję jako Java Developer lecz posiadam tylko średnie wykształcenie. Nie przeszkadza mi to w pracy, ale chciał bym wreszcie skończyć studia informatyczne aby uzupełnić wiedzę nie związaną z programowaniem lecz taką czysto informatyczną. W grę wchodzą wyłącznie studia zaoczne.

I teraz pytanie do was, co sądzicie o studiach prywatnych chodzi mi dokładnie o WSZiB. Chodzi mi tu głównie, czy można się tam nauczyć ciekawych rzeczy. Od razu mówię że nie obchodzi mnie jak pracodawcy będą patrzeć na tytuł inżyniera po studiach prywatnych, chodzi mi wyłącznie o aspekt naukowy.

AGH i Politechnika raczej odpadają, gdyż matura z matematyki nie poszła mi zbyt dobrze... nie martwię się czy sobie poradzę na studiach ponieważ od czasu matury ogarnąłem fizykę i matematykę, ale chcący iść na powyższe studia musiał bym jeszcze raz maturę zdawać.

A co wy o tym sądzicie? Pozdrawiam.

0

A co wy o tym sądzicie? Pozdrawiam.

Na to musisz odpowiedzieć sobie sam.

1

Jeśli chcesz po studiach lepiej programować, to raczej się rozczarujesz. Lepiej ucz się samodzielnie i zmieniaj prace/projekty. To praktyka czyni mistrzem, a nie teoretyczne wałkowanie technologii w najlepszym razie sprzed paru lat (jak to najczęściej na studiach bywa).

0

Jak wspominałem wcześniej, chcę iść na studia żeby uzupełnić wiedzę informatyczną a nie żeby uczyć się programować... wiem, że to nie wpłynie na moje umiejętności programowania. Po prostu z zainteresowania chciał bym się nauczyć tego wszystkiego co jest na studiach.

0

A więc istnieją też inni ^^ - idź na jakiekolwiek (ale nie przeginaj też pały, wyższa szkoła miłości i europejskiej tolerancji w Bydgoszczy to nie jest dobry pomysł) - zrób inż. żeby się potem nikt nie czepiał, i już :)

0

Czemu inni? :-). Wyższa Szkoła Miłości nie była by złym pomysłem jeśli dobrze zorganizować zajęcia praktyczne... ;-).

To prawda, że na WSZiB wykładają profesorowie z AGH? Jeśli tak to chyba wybrałbym tą uczelnie.

0

@Zimny Gnom wykładają, ale o niczym to nie świadczy. Bo poziom zajęć dostosowuje sie pod studentów ;) Inaczej będą wyglądać algorytmy jeśli masz całą grupę ludzi po OM/OI a inaczej kiedy większość ludzi nigdy w zyciu nie napisała linijki kodu.

0

ja polecam kierunek studiow mechatronika :)

0

Mam podobny problem. Pracuje w zawodzie z sukcesami i jeżeli chodzi o rozwój finansowy to jest bardzo ok. Ale również czuję, że w kwestii okołoinformatycznych sporo jest do nadrobienia. Kończyłem studia już kilka lat temu, inny kierunek, oraz nie zdawałem matematyki na maturze (a czas na poprawkę minął). Czy w Polsce są jakieś ambitne prywatne studia, które nie służyłyby tylko zdobyciu papierka a rozwojowi? (nie chodzi o same języki, to jest łatwe do ogarnięcia samemu, ale już matematyka, teoria computer science etc to rzecz, której brak po prostu mi przeszkadza życiowo).

0

ciezko sie dostac na informatyke nawet platna zeby zdobyc ta teorie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0