Certyfikat ISTQB

0

Czy ktoś może zdawał certyfikat ISTQB - podstawy testowania? Chciałbym odpuścić sobie szkolenie z tego zakresu i podejść do egzaminu samodzielnie. Skąd wziąć materiały? Bo chyba sylabus i słownik stąd nie wystarczą?
http://sjsi.org/ist-qb/do-pobrania/

http://edu.ittraining.pl/egzamin/ISTQB_Foundation_Level
http://amberplace.amberteam.p[...]aminu_ISTQB_Poziom_Podstawowy

Chociaż w sumie przeglądając te materiały i przykładowe egzaminy to nie wyglądają dość skomplikowanie to może w większości to wystarczy? ;)

1

Testy z AmberTeam mają dużo błędów przy odpowiedziach, ja polecam do nauki sylabusa, który możesz pobrać z tej oto strony:
http://testerzy.pl/materialy/

0

A ten egzamin jest po polsku czy po angielsku? Bo jeśli to drugie to sięgnąłbym do angielskich źródeł.

Sylabusa jeszcze nie czytałem, ale według mnie jest to jakiś zbiór zagadnień. Czyli Sylabus zawiera wszystkie potrzebne informacje + odnośniki do materiałów, co powinno wystarczyć by to zdać?

Z góry dzięki za info.

0

Na początku był tylko po angielsku, ale teraz możesz zdawać w języku polskim :)

0

A gdzie można się podpiąć pod jakiś projekt open source czy cokolwiek i coś faktycznie spróbować potestować w praktyce?

0

Nie polecam istqb. Ale jak już mus to mus. Co do testowania w praktyce - jeśli testy automatyczne, to na przykład fundacja mozilli (python + webdriver). Zresztą do praktykowania tego może wystarczyć nawet jakaś skomplikowana strona ogólnodostępna, wystarczy samo pisanie testów. Jeśli chodzi zaś o testy manualne, to nawet można na tym zarobić w takich firmach jak utest. W skrócie rejestrujesz się, poddajesz jakiemuś testowi i po jakimś czasie dostajesz zaproszenia do cyklu testowego i masz płacone za znaleziony i zaakceptowany błąd. Sama forma współpracy mi się nie do końca podoba, ale ja zacząłem właśnie od nich moją przygodę z testowaniem i nauczyłem się sporo przydatnych rzeczy.

0

Dzięki, A co do tego utest to tam doswtanie sie cokolwiek 'do roboty' nawet jesli sie uzupelni profil, z enie ma sie w niczym doswiadczenia ani specjalnych umiejetnosci?
Glownie chodzi o nauke a nie o zarabianie. Czy moze przez jakis czas nabiera sie doswiadczenia? Jakies porady typu : how to start?

0
Złoty Mleczarz napisał(a):

Nie polecam istqb.

Możesz rozwinąć? Ten certyfikat jest pożądany w większości ogłoszeń na stanowiska testera.

0

Według mnie w ofertach jest 'mile widziany' i dzieki temu certyfikatowi kandydat moze zna teorię i pewne terminy ale to byloby na tyle.

0

Certyfikat ISTQB jest jak najbardziej pożądany na stanowiskach testerskich i pracodawcy naprawdę biorą pod uwagę to czy dany kandydat go posiada. Polecam szkolenie i egzamin w Sii, aktualnie mają 10% zniżki, więc cena jest atrakcyjna. Podrzucam link do aktualnej oferty szkoleniowej zawierającej wspomnianą zniżkę - http://sii.pl/aktualnosci/naj[...]rum&utm_campaign=4pro_for

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0