Zapraszam na 19 rundę AlgoLigi. Odbędzie się ona 27 grudnia o godzinie 12:00 (w ten weekend) a zakończy następnego dnia o godzinie 20:00.
Autorami zadań są Marcin Kasprowicz i Mariusz Śliwiński. Do rozwiązania będzie pakiet zadań o różnym poziomie trudności oraz z różnych dziedzin, więc będzie można podszkolić się na różnych płaszczyznach.
Do wygrania jak zwykle multum nagród od wydawnictwa Helion oraz math.edu.pl.
Dodatkowo, można zapisywać się na listę mailingową, która będzie wysyłać 2 przypomnienia o konkursie na każdą rundę - 1-2 tygodnie przed oraz w przeddzień zawodów.

O AlgoLidze
Na początku wspomnę, że nie trzeba brać udziału przez całe 32 godziny. Te 32h są po to, żeby każdy mógł znaleźć kilka godzin w weekend i rozwiązać kilka zadań.
No ale czym jest AlgoLiga? Jest to konkurs algorytmiczny (a raczej regularne zawody), w których uczestnicy rozwiązują kilka (max 12) zadań algorytmicznych (np. optymalizacyjnych). Dlaczego jest to ciekawe? Bo to jest coś jak łamigłówki. Jak ktoś lubi się głowić, lubi sudoku czy jakieś inne zagadki, to rozwiązywanie zadań na SPOJu w AlgoLidze mu się pewnie spodoba. Wystarczy umieć programować.