Jaki kurs Androida wybrać?

0

Witam.

Nie wiem, czy już nie było takiego tematu, ale szukałam i nic nie znalazłam podobnego.

Znam już jakieś tam ogólne podstawy javy i szukam kursu wideo, z którego nauczyłabym się programować aplikacje konkretnie na Androida. W necie znalazłam kilka bezpłatnych filmików, ale interesuje mnie coś co będzie zebrane od początku do końca z podstawami. Możecie coś mi polecić?

1

A nie mozesz jak czlowiek uczyc sie z tego? http://developer.android.com/develop/index.html

0
gaUa69 napisał(a):

A nie mozesz jak czlowiek uczyc sie z tego? http://developer.android.com/develop/index.html

-Te materiały są dobre na później, a nie na początek. Co do pytania: z androidem jest taki problem, że wiele tutoriali jak i książek jest już mocno nieaktualnych i nie opłaca się ich nawet otwierać. Jeżeli chcesz się zabrać do tego jak trzeba to pozostają materiały w języku angielskim: http://www.amazon.com/s/ref=n[...]Aaps%2Ck%3Aandroid%20cookbook

Bardzo dobra jest również książka Commonsware (on jest kimś w rodzaju androidowego "guru" na stackoverflow). Za kwotę ok 100 zł. można wykupić subskrypcję na rok. Co miesiąc książka jest aktualizowana więc wszystkie informacje są dostosowane do najnowszych wersji androida, a informacje przestarzałe (tzn. niezalecane do dalszego wykorzystywania) są usuwane. Książka ma ponad 2500 stron na chwilę obecną i omawia każdy możliwy temat. Korzystam i bardzo polecam. Jeżeli nie dysponujesz gotówką to jakąś alternatywą jest strona: it-ebooks.info , ale nie zachęcam do piractwa :P. Co do video tutoriali, możesz spróbować z lynda.com, ale tak jak wcześniej pisałem książki to najlepsze źródło jeśli chodzi o androida (na chwilę obecną, sytuacja może się zmienić jak stworzą coś w rodzaju odpowiednika książki commonsware).

0

Właśnie z angielskim u mnie tak średnio, dlatego szukam czegoś w języku polskim, a nie chciałabym kupować niczego w ciemno. Na Youtubie widziałam kilka tuoriali, ale na ogół tematycznie się powtarzały i było to zawsze kilka tematów tylko.

0

To jest najlepsze co widziałem. Gość jest dokładny profesjonalny (to nie jest kolejny dzieciak, który myśli że pozjadał wszystkie rozumy) i pokrywa naprawdę sporo materiału (filmów jest 20 godzin).
Naprawdę bardzo pomocne.
Dawałem tego linka na tym forum już co najmniej 5 razy.

0

Mała aktualizacja do tego co ostatnio napisałem. Wersja książki o numerze 3.7 jest dostępna za darmo (http://commonsware.com/Android/Android-3_7-CC.pdf). Co prawda najnowsza wersja to 5.2, ale z tego co widzę wersja 3.7 omawia wiele zagadnień do wersji androida 4.0 włącznie. Więc jeżeli nie chcesz tracić pieniędzy polecam pobrać tą książkę i z niej się uczyć.

0

Dzięki za pomoc i oczywiście uczę się stale angielskiego, po prostu nie czuję się w tym mocna. :P Szkoda, że nic po polsku nie ma, ale chyba sobie jakoś poradzę z tym, co zaproponowaliście. :)

0

Wbrew pozorom nie trzeba być dobrym z angielskiego aby sobie poradzić z taką książką. Ja już wiele takich przeczytałem bez problemu, a jak próbowałem czytać jakąś powieść to zatrzymywałem się czasami kilka razy na jednej stronie. Najpierw spróbuj, nie zniechęcaj się od razu.

0

Ej, nie musicie być zaraz tacy nieprzyjemni. Być wygodnym to w końcu nie jest grzech. :P Pouczyć chcę się dla siebie, dlatego nie robię sobie ciśnienia i Wy również nie musicie mi pociskać, że brakuje mi chęci. I kiedy niby pisałam, że się zniechęcam? :D

Międzyczasie jak sobie zaczęłam studiować materiały od Was, znalazłam platformę e-learningową eduweb, ale niestety nie mają nic z Androida tylko windowsphona, a to mnie mało interesuje, bo c# kompletnie nie znam i nie rozumiem. ;P Czegoś takiego jak oni mają sobie właśnie szukam, ale tam nie ma opinii innych o kursach. Zresztą dziwne, że taki wielki serwis, a z Androida nic nie ma, a przecież jest to system popularniejszy niż wp. :/

0

...Ty tak serio? Czy naprawdę nie można normalnie pogadać bez osobistych wjazdów? Skąd tyle frustracji?

W każdym razie, MarekR22, dzięki za pomoc. Oglądam filmiki i naprawdę są pomocne. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0