Polecane książki do nauki programowania C++

1

Witam,
Chciałbym spytać się czy opłaca się kupić książkę "Symfonii C++ Standard" Jerzego Grebosza i czy jest zrozumiała dla początkującego programisty???

0

Tak. Jeżeli zaczynasz, jest wręcz idealna.

0

Może są jeszcze jakieś inne książki równie dobre jak ta.

0

Myślę, że na początek lepszej nie znajdziesz. Jeżeli jesteś strasznie, strasznie początkujący, to możesz sobie przeczytać książkę Informatyka- podręcznik cz.1 Liceum Ogólnokształcące a dopiero później symfonie. Od tej książki do liceum, zaczęła się moja przygoda z programowaniem:)
Jest wiele książek, które możesz przeczytać później, ale na początek poleciłbym Ci właśnie symfonie.
Miło widzieć, kogoś początkującego, kto nie woła o kod, tylko wkleja jakieś tam swoje próby, a po jakimś czasie decyduję się na samodzielną naukę:)

0

Właśnie czytam "Od zera do gier kodera", ale mało z niego rozumiem.

0

To nie czytaj, bo to kiep i roi się tam od błędów. Ta książka co wymieniłem, a później symfonia.

0

Ta ksiązka co on nie wymienił a później to co wymienił.

Symfonia C++ Standard + kurs na cpp0x polecam.

1

cycat z opisu książki C++. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III

Mimo upływu lat C++ wciąż jest językiem bardzo nowoczesnym

leżę i kwiczę:D

0

Już zacząłem korzystam z cpp0x.pl. może jakieś rady związku z tym kursem.

0

@kopernik a co nie jest ? Appy biznesowe klepać można w Javie i C#, ale pisanie gier, a tym bardziej embeeded to tylko C/C++. Nie wyobrażam sobie implementacji systemu, który po wręcz idealnym zaprojektowaniu i napisaniu zajmuje na uC 5 tys. linijek kodu, pisania w asm. Oczywiście są wstawki w asm, ale tylko w miejscach newralgicznych. Wojsko nie tylko z Fortraina korzysta.

0

Przerabiaj sumiennie zadania na końcu każdego rozdziału. Z Symfonią tak samo... to Ci baardzo zaplusuje. Nie przechodź dalej dopóki nie przerobisz.

0

Aha, dzięki za dyskusję.

0

@kopernik co wg Ciebie jest cechą nowoczesnego języka ? Dziurawa VM'ka niezbędna do uruchomienia programów napisanych w tym języku, która na starcie zżera 250 MB oraz mechanizmy GC-podobne, które dokładają drugie tyle w ciągu kilkudziesięciu minut ?

0

a co z thinking in c++?

jeszcze sie chyba w tym temacie nie pojawilo :D

0

Polecam ten kurs: http://www.bt4.pl/programowanie/c/programowanie-w-jezyku-cpp/

Jest to tłumaczenie popularnego kursu, który został też wydany w formie książki (http://www.siteduzero.com/boutique-614-467-programmez-avec-le-langage-c.html).

Aktualnie przetłumaczona jest pierwsza część, dla początkujących (rozdziały 7-11 też są już przetłumaczone, tylko jeszcze czekają na publikację — zanim do nich dojdziesz, to się ukażą :)).

0

ja właśnie kończę książke "Szkoła Programowania Język C++ " Stephena Praty i zastanawiam się nad drugą pozycją do nauki wybieram między "Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++" Bjarna Stroustrupa a "C++ zaawansowane programowanie" Nicholas A. Solter, Scott J. Kleper czy ktoś z was czytał którąś z tych książek? dodam że w książce Bjarna bardzo ciekawi mnie rozdział o programowaniu systemów wbudowanych...
a dodam jeszcze że książkę Stephena Praty Szkoła programowania C++ mogę polecić wszystkim którzy zaczynają, naprawdę szczegółowo wyjaśnia podstawowe mechanizmy c++

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1