Najprostsza konfiguracja AWS jako infra do MVP

0

Cześć, mam sobie napisaną apkę w Springu (Java) i chciałbym ją wystawić na świat razem z HTTPS i jakimś Postgresem. Z tego co się orientuję i bawiłem AWS to najprościej zrobię to wrzucając to po prostu na Elastic Beanstalk.

Mam jednak pytanie o HTTPS bo kilka rzeczy wydaje mi się tu niejasne. Przede wszystkim dokumentacja AWS mów, że najprościej podpiać https do load balancera. No ale z reguły taka apka MVP ma jedną instancję ec2, więc co tam robi ten load balancer? Dalej w dokumentacji jest napisane, że EBS nie ma LB jeśli jest jedna instancja ec2. Czy z defaultu w EBS to jest tak, że jest przygotowany do pracy z wieloma instancjami i ten LB tam jest już od razu?/

Czy w takim razie powinienem zostawić to tak jak jest mimo, że apka będzie miała mały ruch czy jednak odpiać ten LB i ręcznie ustawić, żeby była 1 instancja?

Drugie pytanie to czy warto tu cokolwiek konteneryzować czy wgrać .jar bezpośrednio? Co mi da zakonteneryzowanie?

1

Nie jestem specem od AWS, ale wydaje mi się, że Elastic Beanstalk domyślnie konfigurowany jest jako instancje odpalające aplikację + load balancer po to, żeby później w razie skalowania w górę nie trzeba było tego rekonfigurować. Dlatego w dokumentacji masz napisane:

The simplest way to use HTTPS with an Elastic Beanstalk environment is to assign a server certificate to your environment's load balancer.

czyli jak ustawisz Elastic Beanstalk to on ma już load balancer i musisz go tylko zrekonfigurować:
https://docs.aws.amazon.com/elasticbeanstalk/latest/dg/configuring-https-elb.html

Jeżeli chcesz użyć Elastic Beanstalk to konteneryzacja nie ma sensu.

0

Czyli pewnie z defaultu jest LB + 1 instacja jak nie mam ruchu z tego co rozumiem?

A jeszcze pytanie o całą infrę sieci. Korzystać z tego co defaultowo dostajemy czy stawiać swoje. Na jakimś tutorialu koleś radził, żeby postawić 3 podsieci priv i 3 public

0

Nie używam AWS, ale na logikę to tak powinno być, bo jak masz mieć możliwość skalowania to jakoś muszą to ogarnąć, a najprościej zrobić to na istniejących komponentach.
Ja bym wybrał to co tworzy się domyślnie tym bardziej przy jednej instancji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1