Klawiatura,a zmiana wygladu przyciskow

0

Witam

Chciałbym zrobić aby w moim programie (cos ala arkusz kalkulacyjny) widoczne były naciśnięcia klawiszy. To znaczy mam obok głównego okna aplikacji mniejsze na którym jest widok klawiatury numerycznej (każdy klawisz to button) teraz chciałbym zrobić tak aby naciśniecie klawisza na klawiaturze numerycznej zmieniło wygląd buttona tak jakby został kliknięty myszka. Bardzo prosiłbym o pomoc.

PS. To dopiero mój początek z delphi, bardzo bym prosil o pomoc

0

Albo rysuj go ręcznie, albo użyj SpeedButton (GroupIndex>0; Down=TRUE) - będzie najszybciej.

0

A w jaki sposób przechwycić naciśniecie przycisków na klawiaturze numerycznej , wtedy gdy program jest aktywny (a nie globalnie) ??

0

Ok mam juz to zrobione, ale mam jeszcze jeden problem. Chodzi mianowicie o klawiature numeryczna (to wlaśnie ja che obsługiwać ). W hooku podanym w FAQ niestety nie działa klawiatura numeryczna (wypisuje litery zamiast liczb itp.) Znalazlem na forum ze trzeba uzyc drugiego parametru ( http://4programmers.net/Forum/61864?h=hook#id61864 ) o co z tym chodzi ??

PS. W winapi nie ma z tym problemu swich(wParam) i case ....

0

Z powyższym problemem juz sobie poradziłem dzięki obsłudze wirtualnych kodow klawiszy. Pozostal tylko jeden problem [???] [???] :| chodzi o kod klawisza ENTER na klawiaturze numerycznej, wszedzie szukalem i niemoge znalezdz. Bardzo bym prosil o podanie kodu VK_... tego klawisza [browar] [browar]

0

Ma taki sam jak zwykły enter (VK_RETURN), ale przy komunikacie WM_KEYDOWN ustawiony jest dodatkowy - 24 bit (oznaczający klawisz rozszerzony) w parametrze LParam. Kod klawisza wirtualnego jest w WParam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1