kompilator

0

Czy w delphi jest możliwość napisania kompilatora ASM?? A jeśli tak to jak??

0

na forum było już dużo wątków o pisaniu kompilatorów, poszukaj. a jeżeli chodzi ci o kompilator asma w Delphi to ja twierdzę, zę się nie da.

//nie doczytałem, że chodzi o Delphi na pewno [glowa]

0

..jezeli nie jestes doswiadczonym programista to nie napiszesz. To jest wyzsza szkola jazdy !

Kompilator da sie napisac, sam kiedys napisalem ENGINE i dzialal. Tylko mowie ze to jest trudne....

0

a jeżeli chodzi ci o kompilator asma w Delphi to ja twierdzę, zę się nie da.

Dlaczego? Ja myślę, że się da, i że jest to dużo prostsze od napisania kompilatora C, czy Delphi (brak optymalizacji). Trzeba tylko (no dobra, wiem, że to nie jest takie proste) znać budowę pliku wykonywalnego, znać dobrze assembler i umieć zamienić jego kod na bajty.

0

tzn. jezeli chcesz napisac kompilator dobrze by bylo znac asemblera. Przy okazji nauki asemblera na pewno dojdziesz do struktury plikow i kodu maszynowego ;)

0

..jezeli nie jestes doswiadczonym programista to nie napiszesz. To jest wyzsza szkola jazdy !

Zdaje sobie z tego sprawe. I mysle że bym dał rade, tylko nie wiem od czego zacząć.

Kompilator da sie napisac, sam kiedys napisalem ENGINE i dzialal. Tylko mowie ze to jest trudne....

Xenis mógbys mi pomóc chociaż zacząć??

0

jak chcesz pomocy to pisz na priv ;)

0

Ej no, przecież ASM właściwie się nie kompiluje. Po prostu zamieniasz odpowiednie instrukcje na odpowiednie bajty, wszelkie wartości odpowiednio konwertujesz i już... Przecież to nie jest nawet TRUDNE zadanie, nie mówiąc o NIEWYKONYWALNYM. Myślę, że jak ktoś zna ASM'a i ma listę kodów odpowiadających poszczególnym instrukcjom, to jest to nawet PROSTE.

0

..jezli nie napisales nigdy kompilatora to sie nie odzywaj. poza tym zle mowisz !

//troche grzeczniej prosze Jestes tu kilka dni i pewnie bys nie chcial na kilku dniach skonczyc wiec pokaz ze masz troche kultury w sobie - Pedros

0

Sprawa jest prosta. Tworzysz plik com i w nim każdy bajt to jest odpowiednia instrukcja w ASM'ie i już. A... zapomniałem, oczywiście trzeba niektóre wartości ustalić, naprzykład OFFSET'y różnych zmiennych i takie tam. To JEST proste. To nawet nie jest kompilator, tylko tłumacz. Oczywiście, że napisanie kompilatora jest sprawą trudną, ale ASM'a z zasady nie trzeba kompilować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1