Zbyt du?ża liczba

0

Witam.

Postawiłem napisać własnego Championship Manager'a... tak się też stało. Zacząłem pisać program, który obsługuje liczby od 0 do (max - obliczono!) 8. Wszystko jest pięknie, jest równe 48 spotkań.

Wszystkie spotkania odbywają się na takiej samej zasadzie (wszystkie muszą przejść to samo, aby był wynik), jednakże spotkania końcowe, tj. dokładnie 44, 46 i 47 przekazują (zawsze) gościom ilość bramek równą mniej więcej 9773639.

I moje pytanie nie dotyczy znalezioenia błędu w kodzie (też dlatego, że jest dosyć długi...), ale dowiedzenie się, czy taki błąd może być wywołany pewnymi ustępstwami, zachwianiami nie tyle programu, co komputera.

Dziękuję za odpowiedzi.

PS. Jeśli ktoś sobie tego życzy, to mogę zamieścić ten kod, ale - jak już wspomniałem - każde spotkanie przechodzi przez te same procedury.

0

a w kodzie jest coś zależnego od numeru spotkania ? bo wina komputera raczej nie, za to wina kodu - jak najbardziej.

0

Nie.

Numer spotkania decyduje tylko i wyłącznie o tym, czy do pliku, gdzie sa zapisywane wyniki, wpisać np. 'grupa A', 'grupa B' (spotkania odbywają się w ośmiu czterodrużynowych grupach).

0

weź tam jest opcja w Delphi step over to nią próbuj sobie analizować aktualne ustawienie zmiennych najeżdżająć tylko na nie myszą i w końcu dojdziesz gdzie jest błąd.

0

Dzięki, znalazłem błąd, ale nie dzięki step over :) Po prostu był błąd, polegający na tym, iż pętla miała postać:

for k:=1 to 32 do
tpw[i]:=tp[i]

Najprostsze rzeczy sprawiają najwięcej trudności...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1