Blokada przycisku RESET

0

Czy z poziomu Delphi można zablokować przycisk RESET , czy może gdy naciskamy przycisk jest generowany jakis komunikat jak w przypadku wyłanczania?

0

Szczerze ro wątpie, zależy to chyba od typu obudowy. Przyznam się jednak że kiedyś przy testach w SisoftSandrze miałem taki zwis że nawet reset nie pomagał : )
Zawsze można odłączyć kabelki.

0

Nie da sie, bo reset to mechaniczny reset przez chwilowy jakiś "impulsik" i programowo tego nie zablokuje sie...

0

Przycisk reset wysyła impulsy, które są interpretowane przez Twój bios, czy aż tak trudno w to uwierzyć (ale matrixem powiało...) Łącząc to maszyny wysyłaja sygnał do proca (a'la ResetAll) więc zablokowanie tego procesu jest teoretycznie mozliwe. W praktyce jednak takie blokowanie to już wiązałoby się z głębokim ingerowaniem w Bios (głębiej niż fashowanie), wręcz kodem maszynowym (nawet asm jest jezykiem zbyt wysokiego poziomu ;-) ).

Czyli wnioskujac łatwiej wyrwać jaja przez gardło niż to zrobic progrmowo. (chyba Diamentowa Afera, ale nie pamietam). Rób to mechanicnie (czyli kabelki wypinaj), albo zrób robota sterowanego przez Com/PCI aby wyciągał te kabelki....

0

Naciśnięcie przycisku reset wywołuje skok do pewnego miejsca w pamięci nie pamiętam teraz dokładnie gdzie, ale tam są instrukcje do restartu.

0

W starych obudowach kabelki resetu czasami idą bezpośrednio do zasilacza... (Coż za technologia!) Czegoś takiego to już się nie da zablokować.

0

<font color="green">Naciśnięcie przycisku reset wywołuje skok do pewnego miejsca w pamięci</span>
Z tego co wiem, to taki skok powoduje "miękki" reset. Za to w życiu nie słyszałem o programowej blokadzie guziczka reset (może coś w nowszych obudowach) bo w obudowach ATX reset idzie prosto do zasilania i na ułamek sekundy odłącza zasilanie (prawie tak jak byś wyączył i włączył zaraz potem kompa, tyle że bezpieczniej, bo głowice od dysku pozostają na swoich miejscach)... W związku z tym, nie ma chyba w takim przypadku <font color="blue">żadnej</span> możliwości zablokowania reseta...

0

Do pamięci?? Jak się zatnie to może czasem nawet reset nie pomóc z tego wynika :-P (choć jak ktoś tam pisał, tak było). Ja myślę, że jest to jakiś impuls, lecz prądu :d i sie automatycznie włącza od nowa.
Przecież potem jest też scan disk, a jakby był skok do pamięci, to chyba by wszystko się ułożyło w pamięci dobrz, i scan disk by był nie potrzebny :P
Ale żem się rozpisał, klawiatura mi sie skończy :P

0

Być moż, że chodzxi o miękki reset. Ale jeżeli komputer się "zacina" tzn. że utknał gdzies na wykonywanej instrukcji, a skok przenosi do innego kodu, który procesor może wykonać.

0

A mnie się wydaję, że sygnał z przycisku reset po uformowaniu przez bramki logiczne (np. z układem Shmitta) trafia na nóżkę procesora oznaczoną RESET i wtedy występuje reset procesora.

Tak więc, nie da się tego zablokować. Może to jednak zależeć od płyty głównej, jeśli sygnał z przycisku przechwytywany jest przez BIOS to wtedy, po dokładnym przestudiowaniu BIOSu, może zmiana kilku bajtów w BIOSie temu zaradzi, ale wątpię w to szczerze...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1