Uruchamianie programow

0

Chcialbym ograniczyc uruchamianie niektorych programow na moim komputerze, tzn. miec liste programow, ktore mozna uruchomic i teraz cala sprawa, problem:

zalozmy robie cus takiego, ze jezeli ktos uruchamia plik Program.exe, i nie ma go na liscie to sie nie uruchomi, ale jak zmieni nazwe na notepad.exe, ktorego mam na liscie to wtedy go uruchomi, jak mozna zrobic cus takiego, zeby jadnak mozna bylo takie rzeczy poblokowac ??

[b]//Chcialbym cie ostrzec przed pisaniem wielu postow po sobie..jezeli masz pare pytan, zawrzyj je w jednym poscie..pozdrawiam..modelator :-)[/b]

0

Mój pomysł, ale bez realizacji.
Proponuję Ci wykonać jakiś programik działąjący w tle z komponentem Timer. W obsłudze Timera sprawdzisz listę uruchomionych programów (w FAQ-u DELPHI jest sposób jak odszukać taki proces). A po sprawdzeniu tego procesu z twoją listą dozwolonych programów, możesz zamknąć dany program jeśli został uruchomiony (też FAQ).
Jest to sposób na zamknięcie działąjącego lub rozpoczynającego działanie programu.
Pozdrawiam
Remek

0

Można też założyć hooka na ShellExecute, wszystko jest w Windows SDK --> Microsoft Win32 Programmer's Reference --> Shell Extensions

Poszukaj o ShellExecuteHook

0

Rozwiązanie nie programowe:

  1. Uruchom Edytor założeń systemowych (poledit)
  2. Plik -> Otwórz rejestr
  3. Wybierz pozycję "Użytkownik lokalny"
  4. System -> Ograniczenia
  5. Zaznacz [v] "Uruchom tylko dozwolone aplikacje Windows"
  6. Kliknij przycisk "Pokaż"
  7. Dodaj programy, które mogą być uruchamiane

Polecam zrobić wcześniej kopię rejestru (pod DOSem) w razie, gdybyś nie mógł odpalić programów, którymi da się to cofnąć. Ale poledita chyba zawsze się da - nie testowałem.

0

Marooned jak nie wpiszesz poledita to będziesz miał problem. Kumpel tak zrobił - kolejną jego czynnością była reinstalacja systemu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1