IndyServer HTTP UID przegladarek

0

Cześć, jak pobrać przy pomocy IDHTTPServer takie informacje jak:
rodzaj procesora, system operacyjny, generalnie wszelkie unikalne rzeczy które pozwolą mi zidentyfikować i stworzyć unikalne id urządzenia po stronie przeglądarki.

Czy jest to w ogóle możliwe by pobrać jakieś uniklane dane dla późniejszej identyfikacji?
Chce stworzy unikalne ID dla sesji ale bez użycia sesji indy.

Proszę o pomoc.

Dzieki

1

Równie dobrze mógłbyś zapytać jak przy pomocy koparki podłubać sobie w nosie.
Wg Ciebie do czego służy klasa TIDHTTPServer?

0

ok, czy są jakieś dane unikalne które mogę pobrać z przeglądarki? mam problem ze zmiana adresu, chce rozpoznawać kl po czymś innym niz klucz&ip, najlepiej unikalny klucz id przeglądarki.

0

Jeżeli stworzysz odpowiednią usługę pod windows i/lub daemona pod linux to czemu nie?

1

chyba pomieszałeś wątki - TIDHTTPServer jak sama nazwa wskazuje to jest SERWER i jako taki (nie wnikając w szczegóły) działa na JEDNEJ, STAŁEJ maszynie. Jest też normalnym programem i jako taki może pobrać z WŁASNEGO systemu dane takie jakie ten system mu oferuje w tym wszelkie informacje o sprzęcie.
Jeśli natomiast chcesz identyfikować KLIENTÓW to dane musisz zbierać na KLIENTACH z poziomu przeglądarki i tego co ona oferuje. Tutaj Delphi, TIDHTTPServer, czy nawet system na jakim ten serwer stoi nie mają ŻADNEGO znaczenia - tu wszystko zależy od tego w czym jest napisana strona i na co pozwala komputer (w szczególności przeglądarka) klienta

1
pahacfd napisał(a):

ok, czy są jakieś dane unikalne które mogę pobrać z przeglądarki? mam problem ze zmiana adresu, chce rozpoznawać kl po czymś innym niz klucz&ip, najlepiej unikalny klucz id przeglądarki.

Tak są i nie ma to nic wspólnego z IDHTTP.
O samych unikalnych informacjach w przeglądarce niedawno robiłem wpis. W nim były linki:
https://www.amiunique.org/fp
https://coveryourtracks.eff.org/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1