Działania na liczbach binarnych — pomoc w napisaniu programu

0

Hejka
Jestem studentem informatyki i strasznie zawaliłem przedmiot Delphi. Mam do zrobienia zadanie za które nawet nie wiem jak się zabrać. Treść zadania:

Napisać pr0gram, który wczytuje dwie liczby zapisane dwójkow0 i wykonuje d0dawanie
i 0dejmowanie w układzie dwójkowym.
Wskazówka: W pr0gramie wczytujemy dwie liczby całk0wite zapisane dwójkow0 (za pomocą cyfr 0 i 1), p0 czym wykonujemy p0dane działania i wyświetlamy ich wyniki (także
w układzie dwójk0wym).

Jesteście ostatnią deską ratunku dla mnie. Błagam pomóżcie.

0

Co konkretnie sprawia Ci problem przy napisaniu tego programu?

0

Szczerze? Nie wiem jak się za to zabrać. Nie wiem nawet od czego zacząć. Byłbym wdzięczny jakbyście mi pomogli ruszyć jakoś z tym żebym obrał jakąś drogę. Używam programu Delphi community edition

2
Kamil Pilniak napisał(a):

Napisać pr0gram, który wczytuje dwie liczby zapisane dwójkow0 i wykonuje d0dawanie

W niektórych starych maszynach do pisania oszczędzano dwa klawisze nie dając zera ani jedynki; zamiast nich należało używać O i I.
Jednak czasy tego klawiszowego niedoboru dawno chyba już minęły.

3
Kamil Pilniak napisał(a):

Napisać pr0gram, który wczytuje dwie liczby zapisane dwójkow0 i wykonuje d0dawanie
i 0dejmowanie w układzie dwójkowym.
Wskazówka: W pr0gramie wczytujemy dwie liczby całk0wite zapisane dwójkow0 (za pomocą cyfr 0 i 1), p0 czym wykonujemy p0dane działania i wyświetlamy ich wyniki (także w układzie dwójk0wym).

Po tym w jaki sposób piszesz, wnioskuję, że jesteś w przedszkolu, a nie na studiach.

Jesteście ostatnią deską ratunku dla mnie. Błagam pomóżcie.

Nie napiszesz tego programu, jeśli nie będziesz wiedział w jaki sposób wykonuje się działania na liczbach binarnych, dlatego zacznij od teorii w pierwszej kolejności. Materiałów na ten temat oczywiście znajdziesz w sieci od groma.

Jeśli o program chodzi, to wczytuj dwie liczby jako ciągi znaków — to tak na początek.

4

@Kamil Pilniak: Nie chcę Cię przesadnie zniechęcać, ale z takim podejściem studia informatyczne mogą być nietrafionym pomysłem. Podstawowa umiejętność każdego informatyka, czy to programista, czy analityk lub serwisant sprzętu, to przede wszystkim umiejętność szukania i rozwiązywania problemów na własną rękę, często metodą dedukcji.

Przykładowo, masz do napisania program. Czy już wiesz jak to się robi? Jeśli nie, szukasz informacji jak napisać najprostszy program. Prawdopodobnie natrafisz na prosty poradnik gdzie jest opisany program z danymi wejściowymi i wyjściowymi.

Jeśli już wiesz, jak pisać prosty program, siadasz do zadania i czytasz treść, analizujesz. Wychodzi na to, że masz jakieś dane wejściowe, które musisz przetworzyć i wyświetlić.
Pojawia się pytanie, jak przetworzyć? I tutaj robisz to samo co wcześniej, czyli szukasz informacji i opracowujesz rozwiązanie. Idziesz dalej i schemat się powtarza.

Tutaj prawdopodobnie nikt nie da Ci gotowego rozwiązania, ponieważ programiści szanują siebie i swój czas.

0

na jakiej uczelni wymagaja Delphi...?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1