Smtp Proxy - problem

0

Hej, chce stworzyć smtp proxy w delphi, czy rade zrobic to w latwy sposob za pomocą Indy ? Czy mógłby mi ktoś pomóc . szukałem w dokumentacji indy ale nie moge sobie poradzic , patrzylem tez na forach... dzieki za pomoc

0

Komponenty Indy służą do przesłania strumienia danych między komputerami w sieci. I to jest proste. Natomiast problem będzie z implementacją protokołu SMTP, sporo roboty. Nie chce wyjść tu na pesymistę, ale muszę to napisać: skoro nie odróżniasz tych dwóch rzeczy to nie ma szans na sukces. Spróbuj może zacząć od napisania jakiegoś komunikatora, czy innej nieskomplikowanej aplikacji wykorzystującej sieć do przesyłania danych.

1

ale co to ma do rzeczy?? Przecież on nie chce odpowiadać na zapytania (nie chce pisać serwera pocztowego) tylko proxy - czyli ty pytasz mnie a ja o dokładnie to samo pytam krystyny z gazowni i to krystyna z gazowni ma mi odpowiedzieć a ja tylko przekazuję ta odpowiedź tobie. Tam nie ma żadnego protokołu - taki głuchy telefon tylko, że w obie strony. Tworzysz dwa gniazda - na jednym słuchasz a drugim łączysz się z docelowym serwerem. To co usłyszysz na pierwszym wysyłasz do drugiego. Jak przychodzi odpowiedź na drugim to przekazujesz na pierwsze. I tak w kółko.

BTW komponenty INDY służą "do wszystkiego", a co za tym idzie do niczego :p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0