Drukowanie w Delphi (+Mysql) przy użyciu PHP

0

Witam,
jestem w trakcie tworzenia programu w Delphi zarządzającego bazą danych z możliwością drukowania wypisanych przez program formularzy. Program ma działać w sieci lokalnej na kilku komputerach. Na jednym planuję postawić XAMPPa. Wybór padł na Mysql + ZeosLib, z którymi póki co się dogaduję.

Pozostaje kwestia drukowania formularzy. Wiem, że są specjalne komponenty do generowania PDFów, ale padł pomysł generowania ich za pomocą PHP (głównie dlatego, że może mi się to kiedyś jeszcze przydać w przeciwieństwie do nauki obsługi nowego komponentu Delphi...). Jednak nie za bardzo orientuję się jak mam połączyć te dwa środowiska (z PHP nie miałem jeszcze za wiele do czynienia).

Czy jest to pomysł warty zrealizowania czy raczej szkoda zachodu? Jeśli tak to w jaki sposób mógłbym przejść z Delphi do PHP? Chciałbym aby w programie był przycisk od razu drukujący formularz i w miarę możliwości do poglądu wydruku.

Pozdrawiam

0

Co to znaczy "generowania ich za pomocą PHP"? Chcesz drukować formularze czy chcesz je otrzymać w wersji pdf? W obydwu przypadkach można to zrobić bezpośrednio w delphi... Oczywiście można połączyć delphi i php, ale w tym przypadku wygląda to raczej na bezcelowe i jakieś rozwiązanie na siłę... Może wytłumacz tak bardziej "po chłopsku" ;)

0
madmike napisał(a)

Co to znaczy "generowania ich za pomocą PHP"?

Może być tak, że jeden Button będzie otwierał wypełniony formularz jako pdf, a drugi będzie od razu przesyłał go do drukarki.
Rozumiem, że szkoda roboty na przejście do PHP i lepiej zrobić to w Delphi? Raczej się nie spodziewam, żebym oprócz tego projektu robił coś jeszcze w Delphi, więc stąd pomysł aby przy okazji nauczyć się PHP.

0

do drukowania za free jest dobry freereport - ma min. eksport do PDFa. Jeśli się rozwiniesz to potem możesz zakupić fastreport (nie ma lepszego wg mnie). Wydruki praktycznie bezboleśnie można przenieść z jednego do drugiego

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0