Generator i sprawdzacz kodu do aktywacji

0

Otóż zrobiłem sobie programik i chce go zabezpieczyć na coś w typie licencji, np. ja sobie na komputerze wygeneruje kod który będzie działał jakiś czas od momentu wpisania. I tu się zaczyna problem, nie wiem jak właśnie wygenerować kod (nie obojętnie jaki) tylko z algorytmu i właśnie nie wiem jak taki algorytm napisać, a później jak go sprawdzić.

0

Wygeneruj sobie jakiegoś stringa, w którym w sposób tylko znany tylko Tobie będzie jakoś zaszyta data. Potem w aplikacji, która ma być zabezpieczona zdekoduj go i sprawdź tę datę.

0

Właśnie o to mi chodzi, że nie wiem jak to się robiło ;p. Za pewne to jest proste, ale nie pamiętam tego.

0
matigi12 napisał(a)

Właśnie o to mi chodzi, że nie wiem jak to się robiło ;p. Za pewne to jest proste, ale nie pamiętam tego.

neokid poszukaj w <font size="6"><url>http://www.google.pl</url></span>

Tego jest w pizdu i jak możesz nie pamiętać skoro tego nigdy nie robiłeś LOL, kolega pisze program szyfrujący idioto i jest post na forum i to na 1 stronie a tobie zerknąć się nie chce n00bie!</b>

0

Zakodowanie daty? To już od ciebie zależy jak to zrobisz np.

R10C12N16 np data zakodowana tu to 16-12-2010 to tylko przykład możesz to bardziej skomplikować np mnożyć czy modulo jakąś stałą którą sobie wymyślisz itp wiele możliwości.

0

Tak jeszcze podaj mu jak się pobiera date np taka jak jest ustawiona w systemie i jak to zakodować np metodą base64 albo lepiej MD5 i napisz jak to porównać. I tak już dużo napisałem jak posłuchasz mojej rady to powinieneś zrobić to przy pomocy google.pl.

I jeszcze jedno zanim do tego się zabierzesz bo z tego co widzę to nie chcesz żeby to było byle jakie to poczytaj o metodach zabezpieczeń, crackingu i pomyśl logicznie!

0

Trzeba mu wskazać drogę ;P google to za duża biblioteka wiedzy co dla niektórych :)

0

stwierdziłem iż to głupota napisać książkę pdt "Jak szukać w Google.pl" ale jednak to by się sprzedawało !OMG!

http://hackme.pl/forum/viewth[...]l?thread_id=619&pid=15562

na pierwszej stronie w google!

0
proqix napisał(a)

Tak jeszcze podaj mu jak się pobiera date np taka jak jest ustawiona w systemie i jak to zakodować np metodą base64 albo lepiej MD5

Genialne, cholernie genialne. MD5 jest jednokierunkowe - zakładając, że program/komputer nie zostanie wcale uruchomiony danego dnia to 'ograniczenie czasowe' przestaje mieć sens.

0

Naucz się myśleć logicznie np date bierzemy z zdalnego komputera np z strony www naszego programu, zakładając iż program ma kontakt z internetem (data to tylko przykład porównania), co do MD5 to genialnie bo istnieje coś takiego jak porównanie i możemy wpisanie hasło zakodować je do MD5 i porównać czy się zgadza z tym zapisanym np w cosnt w programie jeżeli wiesz co to w ogóle jest, i nie pisz jak się nie znasz się na tym. Ja daje tylko przykłady bo jak dam konkret (jakiś sobie algorytm) a on to zrobi dokładnie tak to rozkodowanie będzie na forum dla wszystkich dostępne DEBILE GDZIE WY MACIE MOZG!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0