BackUp najlepsze komponenty

0

Witam kolegów, chciałbym w mojej bazie danych móc robić kopię zapasową i jak wiadomo, żeby taką kopię zapasową zrobić, trzeba podać ścieżkę docelową, gdzie ma zostać zachowana archiwizowana część bazy.
Czy ktoś z kolegów ma może pomysł które z komponentów wybrać aby całość wyglądała przyzwoicie a nie jak za czasów Windows 3.11.
Wiem że można użyć DirectoryListBox oraz DriveComboBox, ale to wszystko jakieś takie surowe, no i brak jest możliwości założenia folderu z poziomu aplikacji. Może jakieś sugestie lub ciekawe pomysły na rozwiązanie mojego problemu. Z góry dziękuję za zainteresowanie.

0

Jedyne co mi przychodzi do głowy to SelectDirectory

pzdr.

0

A czy można wykorzystując SelectDirectory założyć nowy folder, czy tylko przeglądać istniejące? Bo to tez by się przydało, aha i czy można jakoś zmienić to okno otwierane funkcją SelectDirectory

0

heh - jak ma wyglądać nowoczesnie to sam napisz sobie taki komponent (a raczej okno dialogowe)... To nie jest aż taki wielki problem ;)

0

jak jest napisane w MOIM poprzednim poście znalazłem właściwy komponent, pytałem tylko czy można z jego poziomu założyć folder, i czy można wpłynąć na jego wygląd.

0

Teoretycznie tak (patrz help)

Aby miec pelna kontrole nad tym okienkiem zainteresuj sie funkcja SHBrowseForFolder.

0

Chłopaki dzięki za zainteresowanie i pomoc, już wszystko śmiga tak jak chciałem.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0