komponent shelllistview

0

Używam Delphi7
Szukam porady na temat komponentu shelllistview a mój problem jest taki: chcę na jednej formie ustawić obok siebie dwa komponenty shelllistview i używać ich tak aby można było kopiować pliki z jednego do drugiego np. z pomocą przycisku ze strzałką albo menu kontekstowego. Okazuje się, że za pomocą menu kontekstowego można skopiować tylko pojedynczy plik choć opcja multuselect jest włączona, ale w żaden sposób nie da się wkleić pliku do obszaru shelllistview. Nie znam dobrze tego komponentu i nie wiem, czy on jest powiązany przy wklejaniu z konkretnym katalogiem, którego pliki wyświetla.
Wystarczyłoby mi otwarcie sąsiadująco dwóch okien internet_explorera - ale nie wiem jak to zrobić, żeby okna nie były zbyt duże i ułożyły się sąsiadująco.
I ostatnie pytanie - jak można otworzyć z poziomu delphi plik notatnika ?

Nie dziwcie się moim pytaniom - kto pyta - mniej błądzi.

0

Zacznę od końca:
Notepad.exe i shell execute (notepad jest dodany do PATH)

a drugie to: kontrolka wyświetla jedynie zawartość katalogu startowego, więc jeżeli chcesz aby po przekopiowaniu plików pokazały się w drugiej musisz zrobić refresh... pobieranie nazw dla zaznaczonych robisz jak w zwykłym listview

0

plik samego notatnika wiem jak odpalić, ale chodzi mi o uruchomienie konkretnego pliku tekstowego napisanego w notatniku - z poziomu delphi. Wyraziłem się poprzednio zbyt ogólnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0