Ilość znaków w zapytaniu...

0

Jak to jest z tym wyszukiwaniem?? Chciałem znaleźć posty nt. XML'a to mi wyświetla że fraza XML ma mniej niż 4 znaki. i wyszukuje mi tylko to co ma w treści komponent (przy zapytaniu: "komponent XML")...

0

Z tego co wiem, to ograniczenie MySQLa sprawia, że wyszukiwana fraza wymaga minimum 4 znaków. Już próbowałem o to walczyć, aby minimum dać 3 znaki bo często szuka się właśnie 3 znakowych (XSL, XML, FTP, dużo innych) ale to nie zależy od kodu a od bazy (tak Adam powiedział).

0

Zawsze mozesz zaznaczyc opcje "Wyszukaj ciag" i wtedy wpisac "Komponent XML". Ale wtedy znajdzie tylko te posty w ktorych oba slowa sa obok siebie.

0

Dzięki. Naszczęscie łyksną XMLa i XML'a :D więc cośtam wygrzebalem :D

0

aby minimum dać 3 znaki bo często szuka się właśnie 3 znakowych (XSL, XML, FTP, dużo innych) ale to nie zależy od kodu a od bazy (tak Adam powiedział).

Moze i strzele gafe roku (a moze nie :P), ale nie daloby sie jakos przywrocic w wyszukiwaniu/bazie spacji zamiast znaku "+", bo to by umozliwilo (znowu - moze) trik typu "XML " albo " XML" bo "xml" + spacja = 4 znaki. Sorry jesli bredze ale jestem po "maratonie" warsztatowym z hiry i na dodatek spalem 4 godziny :}.

dop.: aha, w jakim celu? otoz po tychze skrotach (xml, ftp etc.) zazwyczaj wystepowala spacja w zdaniu ;).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0